VIDEO Do kín prichádza Venom: Temnú komiksovku o krvilačnom monštre jednoducho musíš vidieť

Venom, Zdroj: Itafilm

#Projekty, ktoré vznikajú pod hlavičkou Marvelu, by sme mohli charakterizovať ako filmy „pre celú rodinu“. Nechýba v nich totiž ani humor, úsmevné momenty, minimum krvi a všetko zvyčajne nakoniec skončí presne tak, ako má. Čo sa však stane, keď sa štúdio rozhodne nakrútiť film o zápornom hrdinovi? Tobôž, keď ide o úhlavného rivala samotného Spider-Mana v hlavnej úlohe s fantastickým Tomom Hardym? Odpoveď je jednoduchá – filmová pecka, ktorú jednoducho musíš vidieť.

Venom, Zdroj: Itafilm

Nie každý pozná jeho kladnú stránku

Jedna z najznámejších a najkomplexnejších postáv z komiksov spoločnosti Marvel prichádza ako Eddie Brock (Tom Hardy), ktorý sa stáva hostiteľom krvilačného mimozemského symbionta Venoma! Ako novinár Eddie bojoval proti geniálnemu zakladateľovi technologického giganta Life Foundation – Carltonovi Drakeovi (Riz Ahmed). To ho však stálo všetko – úspešnú kariéru aj vzťah so snúbenicou Anne (Michelle Williams).

Pri vyšetrovaní Drakeových experimentov sa však spojí s mimozemským Venomom, vďaka čomu Eddie získa superschopnosti, vďaka ktorým si môže robiť, čo len chce. Eddie vo svojom vnútri s nepredvídateľným a nebezpečným Venomom zápasí, nové schopnosti sú však pre neho ako droga. A keďže obaja jeden druhého potrebujú, ich identity sú čoraz viac prepojené – kde končí Eddie a začína Venom?

Jeden z najpopulárnejších

Dôvodov, prečo je Venom jednou z najpopulárnejších postáv komiksov spoločnosti Marvel, je niekoľko. Je nebezpečný, nepredvídateľný, plný hnevu a jeho humor je čierny ako jeho koža, ktorá z neho spolu s veľkými bielymi očami a ústami plnými nabrúsených zubov a dlhého jazyka robí hrôzostrašné monštrum. Venom však nie je sám – je prepojený s Eddiem, egoistickým novinárom posadnutým odhaľovaním neprávosti. Spolu sú schopní hocičoho.

Azda najlepšie to zhrnul jeden z producentov, Avi Arad: „Eddie a Venom sú veľmi rozdielne bytosti, ktoré si navzájom zmenia životy. Príbeh filmu je strašidelný, napínavý a veľmi zábavný. Je temný, no veľmi optimistický a oproti záplave súčasných filmov o superhrdinoch jedinečný,” hovorí Arad. „Eddie ovplyvňuje dobro vo Venomovi a ten sa, naopak, stane jeho svedomím. Na záchranu sveta treba, aby sa dobrý a zlý spojili v jedného!”

Venomove komiksové začiatky sú ako zo sna každého tvorcu: epizódna postava, ktorá prerástla v obrovský, extrémne populárny fenomén. Pôvodne bol súčasťou komiksov o Spider-Manovi ako hrôzostrašný záporák, ktorého sa mali čitatelia báť. Stal sa však pravý opak – fanúšikovia si tohto divného antihrdinu zamilovali a stal sa jednou z najobľúbenejších postáv spoločnosti Marvel. A teraz dostane aj svoj vlastný film.

Venom, Zdroj: Itafilm

Skvelí herci a vymakané efekty

Hardy bol nadšený, že si môže zahrať práve túto komiksovú postavu. „Venom je cool, je drsný. Rozprával mi o ňom môj syn, ktorý ho miluje. Je to pre herca skvelá postava, pretože nemá zábrany a nepozná pravidlá. Má veľa vrstiev.”

Hlavnou ženskou hrdinkou filmu je Anne Weying, ktorú si zahrala hviezdna Michelle Williams. Rázna právnička je Eddieho láskou, no len do momentu, keď ju Eddie nevyužije. „Anne Eddieho miluje, no nedokáže viac tolerovať jeho správanie. Neprestala ho však úplne ľúbiť a aj vďaka tomu je Anne veľmi dôležitou súčasťou príbehu,” hovorí Williams.

Obrovský a hrôzostrašný – Venom je výrazne iný ako ostatné postavy z komiksov. Tvorcom bolo jasné, že jeho výzor na filmovom plátne bude pre mnohých fanúšikov veľmi dôležitý. Ostré zuby, strašidelné oči a dlhý, mrazivý jazyk – to je Venom! Venom na filmovom plátne je dielom digitálnej animácie.

Jeho dizajn mali na svedomí špecialisti na vizuálne efekty Paul Franklin a Sheena Duggal. „Venom je iný ako akákoľvek postava, ktorú sme kedy videli. Vyzerá trocha ako človek, no jeho schopnosti sú oveľa väčšie. Dokáže mať chápadlá, zmeniť tvar svojho tela. Je takmer nezničiteľný, dokáže toho zniesť neskutočne veľa. Vďaka tomu občas pôsobí, akoby bol tekutý,” hovorí Franklin.

Tak čo, zájdeš 4. októbra do kina? My určite áno.

Venom, Zdroj: Itafilm
Zdroj: Itafilm
Odporúčame