Vémola sa pustil do ostrej slovnej prestrelky: Sme blízko k odvete s jeho odvekým rivalom?

Karlos Vémola v oktagone

Karlos Vémola (Zdroj: Instagram.com/karlos_terminator_vemola)

#Bývalý šampión Oktagonu v strednej váhe a nasledujúci vyzývateľ Karlos Vémola sa opäť pustil do verbálneho konfliktu s jedným z bojovníkov domácej scény. Tentokrát sa oprel do Patrika Kincla, s ktorým v roku 2018 vyhral na body ešte v organizácii XFN. Český Terminátor tvrdo reagoval na Kinclov výkon v titulovom zápase so Soldićom, na čo sa Patrik rozhodol reagovať.

Nemá to srdce!

Patrik Kincl bojoval s Robertom Soldićom o titul welterovej váhy KSW 2 týždne dozadu. V 2. kole sa na zemi dostal do veľmi výhodnej pozície, čo však nedokázal využiť a v 3. kole sa nechal ukončiť. Pre Kincla to bola prvá prehra od leta 2018, kedy na body podľahol Karlosovi Vémolovi ešte v strednej váhe pod taktovkou českej organizácie XFN.

Práve spomínaný Vémola sa na adresu Kincla ostro vyjadril: „Čo hovorím na zápas Patrika Kincla? Ja som mu to prial. Bol by to úspech domáceho MMA. Nechcem to moc komentovať, aby to nevyzeralo ako nejaký hate. Poviem len to, čo som povedal Ondrovi Novotnému. Spojím to s tým zápasom so mnou. V tom zápase som cítil, že Patrik v určitých situáciách nemá srdce. Nemá silu to vyhrať,“ povedal Vémola vo svojom živom vysielaní na Instagrame.

Vémola prirovnal Kinclov výkon so Soldićom s tým, ktorý predviedol proti nemu v pražskej O2 Aréne. Vtedy Kincl úvodné 2 kolá bol po celý čas v spodnej pozícii na zemi, no v záverečnej päťminútovke unaveného Vémolu dokázal v postoji tvrdo trafiť. Rozmotaného Karlosa ale ukončiť nedokázal a až príliš opatrným spôsobom boja nechal českého Terminátora sa z nepríjemnej situácie zotaviť.

Pohotová reakcia a výzva na odvetu

Vyjadrenie Karlosa sa Patrika Kincla dotklo a v jeho podcaste s Tomášom Kvapilom na jeho slová aj zareagoval: „Nebudem kecať, to vyjadrenie ma nakoplo. Len dodám, že srdce sa ukazuje aj výberom súpera a tým, že ho nenecháš poháňať chémiou,“ upodozrieval Kincl Vémolu z užívania dopingu a výberom typologicky vhodných súperov.

Patrik zároveň v tomto podcaste Terminátora vyzval a nevylúčil možnosť, že by za ním prišiel do organizácie Oktagon MMA. Situáciu okomentoval aj spolumajiteľ a matchmaker Ondřej Novotný: „Čo chcem povedať, je to, že sa tomu určite nevyhýbam. Keď o to bude všeobecný záujem a budeme schopní si nastaviť nejaké podmienky, tak by som videl, že sa to môže stať. Ale Karlos má pred sebou veľa práce. Dúfam, že bude zdravý.“ Vémola má momentálne naplánované 2 zápasy. Najprv o titul strednej váhy s Pirátom Krištofičom a potom boxerský súboj s rapperom Marpom.

Odveta medzi oboma bojovníkmi by dostala na domácej scéne obrovskú pozornosť, pretože vo svetových rebríčkoch sú Kincl aj Vémola obaja v najlepšej stovke stredných váh sveta a žiaden česko-slovenský bojovník v divízii do 84 kilogramov sa k nim ani len neblíži.

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame