Najťažšia skúška kariéry bola nad jeho sily: Patrik Kincl zlyhal v titulovom zápase najlepšej európskej organizácie

Patrik Kincl na vážení

Patrik Kincl na vážení (Zdroj: Instagram/Patrik Kincl)

#Český MMA bojovník Patrik Kincl prehral vo svojom treťom vystúpení pod taktovkou organizácie KSW. V titulovom súboji o šampióna welterovej váhy nestačil na chorvátskeho favorita Roberta Soldića, s ktorým prehral v 3. kole na TKO. Kincl tak prerušil svoju 5-zápasovú šnúru víťazstiev a po dlhej dobe si pripísal prehru vo welterovej váhe.

Prekvapenie sa nekonalo

Súboj, ktorý bol vypísaný na 5×5 minút o titul šampióna KSW, začal lepšie v prospech Soldića. Ten mierne ťahal za dlhší koniec v postoji a v momente, kedy sa Kincl pokúsil o takedown, dokázal situáciu pretočiť. Do konca prvého kola udržal Kincla pod sebou a v half guarde si neohrozene pripísal 1. kolo na svoju stranu.

Najvyrovnanejšia časť zápasu bola druhá päťminútovka. Soldić opäť kvalitne natriafal Kincla v postoji. Ten sa znovu rozhodol preniesť súboj na zem, no tentokrát už dokázal byť v prechode aj úspešný. Rovnako ako v prvom kole, aj v tom druhom bojovník z vrchnej pozície bol schopný odkontrolovať svojho súpera v half guarde a zdalo sa, že Kincl bol po druhom dejstve naplno v zápase.

Úvod do 3. kola však naplno vyšiel chorvátskemu bojovníkovi. Kincla dostal v postoji do výrazných problémov a ten sa radšej rozhodol ľahnúť si na chrbát. Tam ho identicky ako v prvom kole Soldić zaľahol a značne otraseného Čecha na zemi valcoval. Po prechode do plného mountu prišla séria niekoľkých úderov a lakťov, na ktoré Kincl nenašiel odpoveď a nechal sa Chorvátom ukončiť.

Čo ďalej?

Patrik tak upravil svoju bilanciu medzi profesionálmi na 24-10. Touto prehrou si uzavrel na najbližšiu dobu dvere do UFC, kam už v minulosti mal prestúpiť, no uprednostnil zápas s Karlosom Vémolom. Kincl naďalej zostane v organizácii KSW, ktorá je suverénne najprestížnejšou v Európe. Vo welterovej váhe má bilanciu 1-1, pričom oba zápasy skončili pred limitom na TKO.

Kincl si bude musieť ďalšiu titulovú príležitosť vybojovať minimálne 2 vyhranými zápasmi. Po výkone Soldića nie je vylúčená ani možnosť, že po chorvátskej mašine siahne UFC. V takom prípade by sa titul KSW vo welterovej váhe uvoľnil a horúci kandidát na jeho zisk by bol určite český bojovník.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame