Vémola má na zápas s Pirátom absurdnú podmienku: Titulový súboj na konci roka je v ohrození!

Vémola

Samuel Krištofič a Karlos Vémola s titulmi Oktagonu (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Karlos Vémola vo svojom poslednom zápase stratil svoj titul šampióna strednej váhy Oktagonu. Dominantným výkonom zdolal Milana Ďatelinku už v 1. kole, no pre problémy na váhe zostal po jeho výhre titul voľný. Oň zabojoval Pirát Krištofič, ktorý na Štvanici porazil Marcina Naruszczku na body. Vémolova šanca na reparát proti Pirátovi má však jeden veľký háčik. Karlos Vémola totiž odmieta nastúpiť do tohto duelu ako vyzývateľ do modrého rohu.

V modrom rohu nie!

Na prvý pohľad absurdný dôvod na nepokoje momentálne kraľuje dianiu na domácej scéne. Súčasným šampiónom je Samuel „Pirát“ Krištofič, čo znamená, že spravidla musí svoj titul obhajovať z pozície domáceho bojovníka v červenom rohu. S tým sa nedokáže zmieriť Vémola, pretože na domácej pôde v Prahe odmieta byť vnímaný ako hosťujúci bojovník.

Český Terminátor dal jasný odkaz: „Mne nikto nemusí hovoriť, aké sú v tomto smere vo svete pravidlá. Ja na rozdiel od Piráta mám naozaj s veľkými organizáciami skúsenosti. Rozhodne ale nesúhlasím s tým, aby tu v Prahe v súboji so mnou nastupoval ako hlavná hviezda,“ reagoval Vémola na to, že do súboja nastúpi ako prvý.

Jedinýkrát, kedy Karlos Vémola nastupoval do modrého rohu v pražskej O2 Aréne, bolo v súboji s Attilom Véghom. Pred vypredanou halou s kapacitou 20 000 miest padol v úvodnej polovici 1. kola a bola to preňho jediná prehra s českým alebo slovenským bojovníkom. Zároveň bol Végh jediným súperom, ktorý uštedril Terminátorovi KO.

Marketingový ťah?

Karlos Vémola v žiadnom prípade nesmie nastúpiť do zápasu so šampiónom do červeného rohu. V radoch fanúšikov sa preto hromadia pochybnosti, či nejde len o súčasť proma na enormne očakávaný súboj. Zápas Krištofič vs. Vémola je na scéne už od reality show Oktagon Výzva 2, ktorú Pirát vyhral a Vémola bol trénerom českých účastníkov.

Odvtedy obaja bojovníci do seba rýpu pri každej príležitosti a vyzývajú sa už niekoľko rokov. Tento súboj už bol oficiálne potvrdený Oktagonom na galavečer Oktagon 30, ktorý prebehne v už spomínanej pražskej O2 Aréne. Odhliadnuc od Zápasu storočia Végh vs. Vémola, súboj s Pirátom bude jedným z najsledovanejších MMA fightov v histórii domácej scény.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame