Veľkohubí vegáni sa môžu dostať do problémov: Aktivizmus stál túto ženu občianstvo

Augsburger Allgemeine

#Ako môže vegánstvo vplývať na to, či dostanete niekde štátne občianstvo alebo nie? Ťažko povedať. No bojovníčka za práva zvierat a vegánska aktivistka Nancy Holten sa o tom presvedčila nedávno, keď je Švajčiarsko, v ktorom žije od svojich 8 rokov, neudelilo občianstvo. Lokálna komisia v obci Gipf-Oberfrick ju totiž označila za veľkohubú. Jej žiadosť odmietla už dva razy. Za všetko môžu jej kampane a aktivizmus.

Rodáčka z Holandska totiž bojovala proti tomu, aby miestne kravy nosili ťažké zvonce, miestni obyvatelia jej oponovali, že je to súčasť švajčiarskej tradície a funguje to na turistov. Vo Švajčiarsku totiž o občianstve rozhoduje komisia v danej obci a práve tam je Nancy pre svoj aktivizmus mimoriadne nepopulárna. A tak sa jej komisia pomstila takýmto rozhodnutím.

Kravské zvonce nie sú jedinou vecou, ktorá sa Nancy nepáči, táto novinárka, modelka a študentka drámy už rozbehla niekoľko kampaní proti poľovaniu či pretekom prasiat. Napriek odmietnutiam sa však neplánuje vzdať a radšej obetuje švajčiarsky pas, ako svoje ideály. Aspoň to je sympatické.

 

Odporúčame