Veľká aktualizácia pre Minecraft prichádza: Vieme, kedy sa ho konečne dočkáš aj čo všetko bude obsahovať!

mesto v hre Minecraft

Minecraft prichádza s celoplošnou aktualizáciou (Zdroj: Pixabay/ Egnez)

#Trvalo to niekoľko mesiacov, no veľká aktualizácia hry Minecraft s názvom The Wild Update je takmer tu. Debut prichádza chvíľu po tom, čo Mojang musel prehodnotiť svoju stratégiu expanzie. Hlboký temný bióm sa mal pôvodne objaviť v roku 2021, ale bol zložený do The Wild, keď sa vývojár potýkal s veľkosťou jeho dvoch častí Caves and Cliffs Update. Aj keď nie je prekvapujúce, že tím Minecraft chce udržať svoju hru relevantnú aj viac ako desať rokov po spustení, plán naznačuje, že to mohlo byť príliš dychtivé potešiť.

Kedy sa dočkáme aktualizácie?

Obnovenie pridáva dva biómy, mangrovový močiar, ako aj „hlbokú tmu“, ktorá skrýva krutých davov (ako sú Shrieker a Warden), ako aj špeciálne zdroje. Môžeš sa tiež plaviť na lodi s truhlou, takže nebudeš musieť nechávať zásoby, keď budeš prechádzať cez jazero.

Aktualizácia tiež pridáva blok bahna (prirodzene vyrobený zo špiny a vody), davom odhlasovaný dav zberačov predmetov (alja) a žabu, ktorá rastie z pulcov. Dokonca produkuje „žaby“, ak napadne magmu. Mojang a Microsoft spustia upgrade na všetkých platformách 7. júna a zostáva taký rozsiahly, ako sme aj čakali.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame