Film Minecraft skutočne bude: Poznáme už hlavnú postavu, zahrá si ju šarmantný Aquaman

Ukážka z hry Minecraft

Ukážka z hry Minecraft (Zdroj: Mojang)

#O filmovom spracovaní hernej adaptácie Minecraft sa šíria reči už roky. Hra bola vydaná štúdiom Mojang ešte v roku 2009 a odvtedy si drží status jednej z najhranejších hier na svete. Skús nájsť YouTubera na slovenskej alebo zahraničnej scéne, ktorý sa venuje streamovaniu hier a nikdy ju nehral. Takého zaručene nenájdeš.

Poďme však späť k sľubovanému filmu. Pod svoje krídla si projekt vzalo štúdio Warner Bros. a preto bolo ihneď jasné, že hlavnú postavu si zahrá vychovanec tohto štúdia. Napokon ním bude Jason Momoa, ktorý spolupracoval so spoločnosťou Warner na projektoch Hra o tróny, Aquaman či nedávnej Dune. Túto informáciu potvrdil magazín The Hollywood Reporter.

Hlavnú postavu si zahrá Jason Momoa
Hlavnú postavu si zahrá Jason Momoa (Zdroj: Warner Bros.)

To však nie je všetko, čo o projekte vieme. Do režisérskeho kresla sa posadí James Hess, tvorca filmu Napoleon Dynamite a produkcie by sa mali podľa všetkého chopiť Mary Parent a Roy Lee, ktorí na podobných pozíciách pracovali aj na filme Duna. Vyzerá to tak, že nás čaká poriadne nabitý projekt plný talentovaných mien.

Aj napriek tomu, že herným adaptáciám sa všeobecne nedarí, druhý Sonic sa stal najziskovejším filmom svojho druhu počas otváracieho víkendu a preto svitá nádej, že by sa filmovej produkcie mohli dočkať aj iné skvelé hry. Najbližšie sú v pláne Super Mario Bros. a miniséria The Last of Us. Dátum vydania filmu Minecraft zatiaľ nepoznáme.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, thehollywoodreporter.com
Odporúčame