Zubná pasta na vyrážky? Na to radšej zabudni, nasledovné veci na tvár nepatria!

Tvár mladej ženy

Každý z nás túži po krásnej čistej pleti, ktorá je bez vyrážok a čiernych bodiek (Zdroj: Unsplash.com/Kalos Skincare)

#Každý z nás túži po krásnej čistej pleti, ktorá je bez vyrážok a čiernych bodiek. Aby bola čo najdokonalejšia, sme schopní urobiť naozaj hocičo. Niekedy dokonca siahame po tipoch z internetu, ktoré nám k žiadanému výsledku určite nepomôžu. Toto sú „babské rady,“ ktorým nikdy neuver a na tvár si ich určite nedávaj!

Zubná pasta

Zubná pasta je jedna z najčastejších rád, ktorú môžeš nájsť v časopisoch pre ženy. Večer si nájdeš pri umývaní zubov veľkú nepeknú vyrážku. Chceš sa jej zbaviť, tak si na ňu dáš kúsok pasty a ona do rána zmizne. Prosím nerob to. Áno, dokáže pomôcť rýchlejšiemu vysušeniu vyrážky, ale prináša so sebou aj množstvo negatív.

Účinnou látkou bol Triclosan, ktorý mal antibakteriálne účinky. Novšie pasty ho už však nepoužívajú. Jediné, čo by mohlo pomôcť je peroxid vodíka alebo sóda bikarbóna. Tieto látky ti pomôžu vyrážku vysušiť. Pasta je ale na zuby a nie na citlivú pokožku tváre, ktorú môže zničiť. Má nevhodné PH, ktoré je zásadité. Naša pleť je prirodzene kyslá, preto by ju táto procedúra mohla poškodiť.

Citrónová šťava

Vitamín C je pre nás určite potrebný a mnoho benefitov má aj pre našu pleť. Určite sa ho však nesnaž doplniť tak, že si na pleť nanesieš šťavu z citróna. Je veľmi kyslá, a to by mohlo pokožku značne podráždiť. Dokonca je možné, že kvôli reakcii sa ti objavia ďalšie vyrážky. Vitamín C dopĺňaj radšej z vnútra alebo vo vhodnejšej forme, napríklad špeciálnym krémom alebo sérom. Vtedy môže priniesť želané výsledky a dokonca vyhladiť drobné vrásky a rozjasniť pleť.

citróny, uhorka
Šťavu z citróna na pleť nepoužívajte (Zdroj: Unsplash.com/Merve Sehirli Nasir)

Kokosový olej

Čo sa týka kokosového oleja, už sa o ňom nahovorilo veľa. Prišiel s ním veľký ošiaľ a ľudia si mysleli, ide o zázrak vhodný na všetko. Najlepšia vec na vyprážanie, na vlasy, na pery a dokonca aj na pleť. Niektorí si to myslia dodnes, no ver, že to tak nie je. Hlavne na pleť táto potravina nepatrí. Je síce bohatá na kyselinu laurová, ale väčšinu z neho tvorí tuk. Ten by ti mohol upchať póry, čo rozhodne nechceš.


Pleť pod rúškom kričí o pomoc, hrozí akné aj suchosť: Poznáme triky, ktoré ti pomôžu k dokonalosti


Lepidlo

Asi každý z nás si niekedy vyskúšal zlepiť prsty sekundovým lepidlom. Ach, krásne detstvo. Niekoho pri tejto aktivite dokonca napadlo, že by sa táto technika dala použiť napríklad na čierne bodky a vytvoriť niečo ako masku. Tento lifehack sa stal virálnym a obišiel celý internet. Možno to znie logicky a hmota sa na masku podobá, jedno je však isté. Túto vychytávku rozhodne neskúšaj. Lepidlo póry určite nevyčistí, maximálne ti podráždi kožu. Ver nám, môžeš byť bez toho.

Príliš horúca voda

Ani ľadová, ale ani horúca. Pamätaj na pravidlo – zlatý stred je ideál, riaď sa tým aj pri vode. Najmä ženy sú známe tým, že milujú horúcu vodu, tá je však pre pleť nevhodná. Pokožku tváre zbavuje všetkej vlhkosti, a to predsa nechceš. Keď sa tak stane, účinkom nie je zmiznutie akné, paradoxne sa jeho tvorba môže ešte zvýšiť.

Telové mlieko

Nikde nie je po ruke krém na tvár? Nevadí, dobre ho nahradí aj ten na telo. Keď neuškodí môjmu telu, tak prečo by mala byť tvár nejaká výnimka? Chyba! Pravda je taká, že pokožka tváre skutočne výnimkou je. Z čoho vyplýva, že ak nemáš krém špeciálne na tvár, tak si na ňu nedávaj radšej nič. Mohlo by sa ti to vypomstiť. Telové mlieka majú hustejšiu štruktúru a preto by mohli upchávať póry. Mnohé z nich sú tiež parfumované a na citlivejšej pokožke by mohli vyvolať alergické reakcie.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame