Pleť pod rúškom kričí o pomoc, hrozí akné aj suchosť: Poznáme triky, ktoré ti pomôžu k dokonalosti

Kedy sa navždy zbavíme rúšok na tvári? (Foto: Unsplash.com)

#Rúška sa stali každodennou súčasťou našich outfitov. Hoci je ich nosenie v tomto momente dobrovoľné, do obchodu, na poštu či do práce sa bez neho nedostaneš. Chránia nás pred slnečnými lúčmi, ktoré môžu spôsobovať vrásky alebo pigmentové škvrny. Ich časté a mnohokrát aj nesprávne nosenie však dokáže s našou pleťou narobiť poriadnu neplechu.

Najčastejšie problémy nastávajú kvôli poteniu sa, zapareniu a nedostatku čerstvého vzduchu pre tvoju pokožku. Začína sa tvoriť viac kožného mazu, zhoršuje sa akné a vznikajú zápaly. U niekoho dokonca môžu vznikať aj odreniny alebo extrémna suchosť, až šupinky. Ako si pomôcť?

#1 Voda je základ

Keď prídeš domov, tvár si hneď umy. Ideálne je vyčistiť ju aj pleťovou vodou podľa tvojho typu alebo čistiacim mliekom. Následne nanes väčšie množstvo krému, nech je pleť dostatočne hydratovaná. Je dôležité dbať aj na pitný režim. 1,5 až 2 litre denne celkovo prospejú tvojmu telu a budeš sa cítiť menej unavená.

#2 Oleje a hutné krémy majú stopku

Možno rada používaš pleťovú kozmetiku obohatenú o oleje, ale teraz by si na ňu mala radšej zabudnúť. Aj hutnejšie krémy si nechaj na deň, kedy nebudeš nútení ísť von. Nikto predsa nechce mať zamastené rúško.

Dobrý krém vie robiť zázraky (Foto: Unsplash)

#3 Na make-up zabudni

Keďže polovicu tvojej tváre nevidno nemala by si si dávať ani lesk, balzam alebo rúž na pery. Iba si rúško celé zamažeš a škvrny sa následne otlačia na tvoju pleť. Celkovo je lepšie vyhnúť sa dekoratívnej kozmetike, alebo používať šetrnejšie varianty. Na miesta, ktoré rúško zakrýva, si nedávaj make-up ani BB krém.

#4 Šetrná kozmetika pleti uľaví

Je lepšie používať nočný a denný krém, namiesto jedného univerzálneho. Stačí ak si pleť umyješ dôkladne dvakrát do dňa. Aj priveľa starostlivosti však škodí. Pri odličovaní nepoužívaj pleťové prípravky s vysokým obsahom liehu, keďže kožu iba zbytočne vysušujú. Celkovo siahni po šetrnejšej kozmetike.

#5 Maska ako okamžitá záchrana

Taktiež si dopraj masku, a to aj niekoľkokrát do týždňa. Pripraviť si ju môžeš aj doma, zo surovín, ktoré bežne nájdeš v kuchyni. Na skvelú hydratačnú pleťovú masku ti postačí jeden bán, lyžica medu a kvapka citróna. Všetko spolu zmiešaj a na tvári nechaj pôsobiť 10-15 minút. Tvoja ple’t bude krásne hydratovaná a svieža. Peeling je vhodný jedenkrát do týždňa, hľadaj však radšej šetrnejšie bez zrniečok.

Rúška sa stali súčasťou našich dní (Foto: Unsplash)

#6 Rúško treba občas aj zložiť

Ak máš rúško na sebe nepretržite dlhšie ako dve hodiny, aspoň na 5 minút si ho zlož a vydýchaj sa. Treba dbať aj na čistotu rúšok, hlavne tých látkových, a po každom použití ich vyvariť a prežehliť, čím sa zabijú nežiadúce baktérie/vírusy.


Hashtag ti chce aj naďalej prinášať zaujímavé rozhovory, články, videá a podcasty. Podpor našich autorov na Patreone a získaj hneď niekoľko výhod!

 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame