Väzeň zomrel spôsobom, ktorý naháňa hrôzu: Muža údajne zožral zaživa hmyz

legová postavička v mäsožravej rastline

Tým, čo môžeš bežne vidieť v hororoch, si údajne prešiel odsúdený muž vo väznici v štáte Georgia (Zdroj: Flickr/mac_filko)

#Keď uvidíš v horore scénu, v ktorej zomrie nešťastník brutálnou smrťou, zrejme na ňu po pár hodinách zabudneš. Keď sa to však udeje v reálnom živote, človek sa neubráni otázke, či je vôbec niečo také možné. Pokiaľ dospeje k názoru, že áno, je to možné, môže si koledovať aj o nočné mory. Ak k týmto dôverčivým ľuďom patríš aj ty, dnes máme pre teba novú nočnú moru: Podľa portálu Insider , bol istý odsúdený muž v cele zožraný zaživa hmyzom.

Telo pokryté hmyzom

Telo 35-ročného Lashawna Thompsona bolo v cele nájdené 3 mesiace po tom, ako bol odsúdený. Cela, v ktorej Thompsona našli, bola v otrasnom stave, ktorý by vedel opísať snáď len scenárista hororového filmu. Špinu a podľa všetkého aj smrad, v ktorom väzeň musel žiť, presne opísal Michael Harper, právnik a obhajca Thompsonovej rodiny: „Proste hrozné.“

Harper tiež dodal, že po tom, ako boli u väzňa spozorované prejavy psychickej choroby, mal byť presunutý do nemocničného oddelenia väznice Fulton County Jail v Atlante.

„V podstate ho tam len tak nechali,“ vyjadril sa Harper, „plánovali ho umiestniť na pozorovanie do nemocničného oddelenia, no to sa nikdy nestalo, a našli ho mŕtveho, zožraného plošticami.“

Verejnosti sprístupnil aj fotografie zachytávajúce biedny stav cely. Správa popisuje tieto podmienky ako „vážne zamorenie hmyzom“. Došlo v nej tiež aj na psychický stav nebohého. V správe sa uvádza, že na tele sa nenašli žiadne známky traumy zosnulého, telo bolo len pokryté hmyzom.

Návrh na postavenie novej väznice

Keďže neboli podniknuté žiadne nápravy žalostného hygienického stavu väzenskej cely, do veci sa zapojila aj polícia. Šerif Patrick Labat uviedol, že v oficiálne správe bude uvedené, či proti inštitúcii budú vznesené obvinenia.

„Zdravie, duševná pohoda a ochrana väzňov je našou hlavnou prioritou. Nie je žiadnym tajomstvom, že kvôli schátralým a vážne narušeným podmienkam, ktoré aktuálne poskytuje inštitúcia, je naplnenie tohto cieľa naozaj zložité,“ pokračuje vyhlásenie.

„Aj bez konkrétnych záverov týkajúcich sa úmrtia pána Thompsona, je férové povedať, že tento prípad je jedným z mnohých dôkazov ukazujúcich zúfalú potrebu rozšírenia a zlepšenia služieb, ktoré podobné inštitúcie ponúkajú.“

Práve z tohto dôvodu šerif navrhuje, aby bola väznica nanovo postavená. Podľa obhajcu rodiny Harpera plánujú pozostalí zosnulého podať trestné oznámenie proti väznici Fulton County.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame