Obľúbená strieľačka dostane nový mód: Aké novinky prináša?

Hráč počítačových hier

Čoskoro si možno vyskúšaš známu hru v novom móde (zdroj: gettyimages.com/YakobchukOlena)

#Obľúbená FPS (first person shooter) hra VALORANT dostane nový herný mód. Otestuje schopnosti tých najlepších z najlepších. Aktuálne odštartovala len prvotná testovacia fáza a podľa Riotu je tento mód dokončený na približne 60 percent.

Na čo sa môžeš tešiť?

Základom nového módu do hry VALORANT s názvom Premier je možnosť vytvorenia vlastného tímu, s ktorým môžeš počas sezóny súťažiť. Ak nemáš dosť hráčov na vytvorenie takéhoto tímu, môžeš sa do nejakého pripojiť. Zápasy vopred naplánuje turnajový formát.

Po zostavení súpisky bude váš tím zaradený do divízie, v rámci ktorej budete hrať počas sezóny zloženej z týždenných zápasov a turnajov. Každá sezóna pritom potrvá niekoľko týždňov. Ak budete ty a tvoj tím úspešný, môžete sa kvalifikovať do turnaja na konci sezóny, kde sa bude bojovať o titul majstra divízie.

Čo bude obsahovať alfa?

Ako prví si mód otestujú hráči z Brazílie. Preveria záťaž systému, komplexnosť a spôsob vytvárania tímov, budú hľadať chyby, ale predovšetkým vyskúšajú úplnú novinku – banovanie máp. Túto funkciu môžeš poznať z najznámejšej FPS hry Counter-Strike: Global Offensive.

Vďaka tejto novinke sa možno dočkáme možnosti výberu mapy aj v klasickom hodnotiacom móde. Predtým boli zákazy na mape exkluzívne pre zápasy VALORANT Champions Tour, ktoré sa konajú v turnajovom režime vlastných zápasov.

Kedy sa ho dočkáme?

Či si tento mód zahráme aj u nás ešte v období, keď bude v alfa fáze, to netušíme. Zatiaľ nepoznáme ani oficiálny dátum vydania kompletného módu pre širšiu hráčsku základňu. Môžeme len predpokladať, že ho vydajú pred začiatkom hlavnej sezóny vo februári 2023.

Ukážka nového banovacieho systému v hre VALORANT
Ukážka nového banovacieho systému v hre VALORANT (Zdroj: riotgames.com)

Ďalšou dobrou vecou v novom režime je, že s mnohými hráčmi, ktorí hrajú ako tím, získame oveľa viac kreatívnych variácií, a to od zloženia agentov, až po taktiky. Keďže Riot sa už snaží zmeniť e-športy, zahrnutie herného režimu ako VALORANT Premier im pomôže vybudovať ešte silnejšiu základňu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Padol svetový rekord! Hráč CS:GO prepisuje historické tabuľky

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, playvalorant.com
Odporúčame