Padol svetový rekord! Hráč CS:GO prepisuje historické tabuľky

ZywOo v zápase CS:GO

ZywOo sa teší z víťazstva (Zdroj: twitter.com/ZywOo)

#Niektoré rekordy sa prekonávajú jednoducho a niektoré oveľa ťažšie. Tenm ktorý sa zrodil pred pár dňami, možno neprekonajú veľmi dlho, ak vôbec. Francúzsky hráč hry Counter-Strike: Global Offensive s prezývkou ZywOo stanovil rekord v počte zabití nepriateľov v zápasoch jednej série. ZywOo bol zvolený za najlepšieho hráča CS:GO na svete v rokoch 2019 a 2020 a svoj plný potenciál ukazuje aj o dva roky neskôr.

Čo sa stalo?

Mathieu „ZywOo“ Herbaut pred pár dňami nastúpil v zápase svojho tímu Vitality proti Team Liquid v 16. finále ESL Pro League. V sérii hranej na tri víťazné zápasy najmä vďaka nemu zvíťazili 3-2. ZywOo si pripísal historický skalp, keďže bol schopný zabiť svojich protivníkov 143-krát. Jeho skóre na konci zápasov predstavovalo +50! Teda 143 zabití a len 93 smrtí. Len na porovnanie, druhý najlepší hráč zápasu mal skóre +13 (113-100). Predtým tento rekord držal Marcelo „coldzera“ David so 130 zabitiami v jednej sérii.

Stal sa najlepším v histórii!

Francúzsky ostreľovač po tomto päťzápase preskočil v tzv. rozdiely zabití ku smrtiam (K-D), ktoré uhral predtým najúspešnejší AWP hráč s prezývkou s1mple. Aktuálne odskočil v štatistikách o 26 bodov. Síce nad s1mplom v tejto štatistike „vyhráva“, podľa hltv je však ešte stále druhý najlepší hráč sveta.

Aj vďaka tomuto výkonu sa Vitality mohli tešiť zo zisku trofeje v ESL Pro League. Ktovie, koľko rekordov ešte ZywOo prekoná a či sa niekedy opäť stane najlepším hráčom sveta.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame