V žene treba rozpaľovať oheň. Rapuje Majself

Fanúšikovia hip-hopu už určite poznajú najnovší album obľúbeného rapera Majselfa. Album s názvom Rómeo a Júlia sa vo veľkom odlišuje od jeho predchádzajúcej tvorby. Všetky songy na ňom  sú venované Majslefovej krásnej manželke Júlií Švehlovej, ktorej takýmto spôsobom vyznáva lásku a ďakuje za všetky prežité okamihy.  Momentálne je číslom jedna song s názvom Oheň, ktorého videoklip bol nedávno zverejnený na internete.

V songu Oheň Majself  vyznáva obdiv k svojej milovanej. Opisuje ju ako dokonalú ženu, ktorá má štýl, dokonalý výzor a super krivky. Zároveň však dodáva, že okrem toho ako parádne vyzerá nie je hlúpa, nepotrebuje počúvať zbytočné reči a nedá sa zatvoriť do klietky. Sám ju v songu nazýva ohňom, ktorý voda nespáli a zároveň ten oheň aj potrebuje aby vzťah a láska mohla ďalej rásť a rozvíjať sa.

Aj sám raper sa o songu vyjadril podobne : „Môžeš byť dobrý, milý, verný a neviem aký, ale pokiaľ v žene aspoň občas nevieš zapáliť oheň, tak sa môže stať, že vás časom utopí stereotyp. Nemyslím tým to, že jej musíš kupovať dary, brať ju nonstop na dovolenky a neviem čo ešte. Myslím tým to, že ju občas vyvedieš zo stereotypu a spravíš niečo čo nečaká.“ 

O produkciu videoklipu sa postaral Baret a vo videoklipe sa prelínajú zábery na rýchle autá, pekné ženy a Majselfovu manželku Júliu. Dobre sa na naň pozerá, pretože je dynamický a rýchly a rovnako kvalitný ako ostatné vecičky, ktoré sprevádzajú tvorbu Majselfa.

Slovenskí raperi sa čoraz častejšie neboja vyznávať lásku svojím polovičkám cez hudbu, ktorej sa venujú.  Snáď celé Slovensko dnes spomína Rytmusov nový song, ktorý je venovaný jeho synovi. Majself zas ospevuje svoju ženu. Svojim fanúšikom tak ukazujú svoj iný, ľudskejší rozmer, pozývajú ich do svojho súkromia, zoznamujú ich so svojimi láskami a pod. A hoci to má veľké plus, má to aj svoje negatíva. Reakcie fanúšikov sú totiž nie vždy príjemné a týkajú sa vecí, do ktorých by ich nemuselo byť nič. V jednom zo svojich postov na instagrame Majself obraňuje svoju ženu pre plastické operácie, ktorým sa Júlia podrobila. Ak by sa neobjavovala vo videoklipe či na verejnosti, zrejme by sa jej takého verejného osočovania nedostalo.

Stále však platí, že takéto skladby sú pre fanúšikov omnoho obľúbenejšie ako ostatné a rozhodne viac dokážu oceniť emócie. Ktorá žena by neocenila, ak by jej chlap venoval song, či dokonca celý album? Snáď každá po tom trošku túži a možno aj trošku závidí Majselfovej Júlií, ktorej sa takéhoto vyznania dostalo.

 

 

Odporúčame