V piatok štartuje HIP-HOP ŽIJE. Čo nás čaká?

hip-hop žije

Už v piatok poobede sa na Zlatých Pieskoch začne siedmy ročník najväčšieho hip-hopového festivalu na Slovensku.  Viete, čo všetko počas nasledujúceho víkendu, počas tejto super akcie, zažijete? Či idete alebo nie, aspoň si prečítajte, čím bude tento festival výnimočný.

Starí známi aj nováčikovia

Festival HIP-HOP ŽIJE ulahodí každému, kto obľubuje dobrú rapovú muziku. Už tradične je program akcie vyskladaný z pestrej palety umelcov zo Slovenska, z Čiech, ale i zo zahraničia.  Snáď nikde inde nenájdeš toľko veľkých mien, ako práve cez tento víkend v  Bratislave. Budú tam overení a opočúvaní interpreti ako Majk Spirit, Separ, Strapo, Nerieš alebo Kontrafakt.  Bude tam aj Adiss, Miky Mora,     Pil C a dievčatá poteší Sima či Aless.  A aký  by to bol hip-hopový festival bez Kaliho? Jasné, že tam bude aj ten. Spolu s Petrom Pannom to roztočí v sobotu navečer.

Zastúpenie má aj zahraničie

Aký by to bol najväčší slovenský hip-hopový festival, keby sem organizátori nepritiahli aj nejaké tie slávne mená zo zahraničia. Tento rok do Bratislavy zavíta Ja Rule s hitmi ako New York a Mesmerize,   Gunna s hitmi z jeho  úspešného albumu Drip or Down 2,  či Afro B, ktorý trošku zabŕdne do Latino Afro beats štýlu.  Čo hovoríte môže byť?

Nielen raperi

HIP-HOP ŽIJE nie je len o raperoch a ich songoch. HIP-HOP ŽIJE spája aj ostatných interpretov a umelcov z hip-hopovej scény.   Môžeš si zahrať streetball, či užiť si parádne tanečné súboje. Je teda jasné, že si na cez víkend na Zlatých Pieskoch ani na chvíľu nevydýchneš.

Pár podstatných info

Brány festivalu sa otvárajú v piatok o 14.00 a v sobotu o 13.00 hodine. Program trvá do skorých ranných hodín, takže je jasné, že sa treba v piatok vyspať do zásoby. Ak nemáte vstupenky nezúfajte, dajú sa kúpiť aj na mieste pred začiatkom, hoci je jasné, že budú o niečo drahšie. Ak máš lístok v mobile, stačí ho pri vstupe ukázať  a nechať oskenovať. Nezabudni, že na festival si nesmieš brať vlastný alkohol, sklené nádoby, horľaviny, či pyrotechnické predmety.  Fanúšikovia do 15 rokov môžu prísť na podujatie len v sprievode zodpovednej osoby.

Ako ovplyvní festival počasie? Hoci rosničky hlásia slnečno a teplo, dokonca veeeľmi teplo, organizátori sa pripravili aj na možnosť nepriaznivého počasia. Pri zlom počasí sa program presunie do nadzemných garáži  obchodného domu Styla, ktorý sa nachádza veďla OC Palace.

Ísť či neisť?

Ak si veľkým hip-hopovým fanúšikom, no ešte stále váhaš, či sa cez tento víkend máš vybrať na Zlaté Piesky, radíme ti CHOĎ. Taká parádna akcia, ktorá je spätá s našou hip-hop komunitou a na ktorej sa zíde toľko parádnych raperov, interpretov či iných umelcov, poriadne naštartuje tvoje leto. Veď neplánované akcie sú najlepšie nie? Tak šup- šup, baľ ruksak a googli spoje do Bratislavy. A potom nám nezabudni napísať, ako sa ti tam páčilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *