V Bratislave postavia prvý slovenský mrakodrap: Pozri, ako bude vyzerať a kedy bude stáť

Eurovea II (foto: jtre.sk)

#V hlavnom meste Slovenska konečne plánujú postaviť prvý mrakodrap. Stavbu s názvom Eurovea II. chcú začať realizovať rovno na ľavom brehu Dunaja, vedľa rovnomenného nákupného centra. So stavbou vežiaka sa plánuje začať už v máji, hotový by mal byť v roku 2022.

Keďže pôjde o prvý slovenský mrakodrap, Eurovea II. bude najvyššou budovou v celej Bratislave. Doterajšia najvyššia budova je Národná banka Slovenska, ktorá meria necelých 112 metrov. Eurovea II by mala dosahovať 168 metrov, čiže o 56 metrov viac.

Mrakodrap bude mať 46 podlaží a bude v ňom necelých 400 bytov. Okrem toho v ňom budú podzemné garáže a niekoľko obchodných priestorov. Prepojený bude aj s nákupným centrom Eurovea, okolo ktorého rastie najmodernejšie vyzerajúca štvrť v hlavnom meste.

Mimochodom, budovy sú považované za mrakodrapy, keď ich výška presiahne 150 metrov. Doteraz mali nad 150 metrov na Slovensku len vysielače a komíny, celkovo najvyššou slovenskou stavbou je vysielač Dubník, ktorý má 318 metrov.

Eurovea II (foto: jtre.sk)

Odporúčame:
Si fanúšikom filmovej hudby? Nenechaj si ujsť koncert projekt Cimbal Brothers s najznámejšími flmovými melódiami. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Odporúčame