Neďaleko Zlína nájdeš opustené letné kúpalisko: Kedysi držalo cenný rekord, dnes sa rúca pred očami

Kúpalisko pri Zlíne je už roky opustené (Zdroj: YouTube/Trogár Urbex)

#Zlín je štatutárne mesto a priemyselné a podnikateľské centrum východnej Moravy. Je centrom rovnomenného kraja a na naše prekvapenie v ňom žije až 75 171 obyvateľov. Pre zaujímavosť, v rokoch 1949 – 1989 nieslo meno Gottwaldov, na počesť prvého komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.


Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!


Do jednej z mestských častí, konkrétne tej s názvom Malenovice, sa ľudia chodia pozrieť hlavne na hrad, no milovníci adrenalínu a urbexu majú namierené ešte o kúsok ďalej. Nachádza sa tu totiž opustené letné kúpalisko, na ktoré sa rozhodli vybrať chalani z Trogár Urbex.

Opustený tobogán
Opustený tobogán (Zdroj: Pixabay/Markus Distelrath)

„Malé, opustené kúpalisko. Otvorené v roku 1993, v tej dobe sa tu nachádzal najdlhší tobogán v Českej republike, jeho dĺžka bola 102 metrov. Prvá zmienka je z roku 1932, vtedy tu bol len rybník upravený na kúpanie, v roku 1960 bol na pozemku vybudovaný prvý bazén a vzniklo oficiálne kúpalisko,“ napísali pod video.

Ako dodávajú, „osudnou sa stala zmena legislatívy, keď bolo treba do kúpaliska investovať nemalé peniaze na rekonštrukciu. To spečatilo jeho koniec a od roku 2007 chátra.“ Vďaka ich videu sa na toto miesto môžeš veľmi rýchlo preniesť aj ty.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame