Preskúmaj s nami jednu z najväčších tovární v Bratislave: Postaviť ju dal slávny Alfred Nobel – a pozor je to nebezpečné!

strochem patrí k najväčším továrňam v Bratislave

Istrochem patrí k najväčším továrňam v Bratislave (Zdroj: Marcelito Rečinský)

#Bratislavský Istrochem patrí k najväčším továrňam, aké sa kedy v Bratislave nachádzali. Jeho, dnes už schátraný, areál sa rozkladá na ploche 150 hektárov a aj preto láka urbexerov, aby ho preskúmali. Musíme však zdôrazniť, že pohybovať sa po starom gigantickom areáli, kde sa vyrábal dynamit, je nielen zakázané, ale aj smrteľne nebezpečné. Uži si preto radšej len video, ktoré nájdeš nižšie.

Miesto bol osobne preskúmať urbexer Marcelito
Miesto bol osobne preskúmať urbexer Marcelito (Zdroj: Marcelito Rečinský)

„Miesto ma už dlho zaujímalo, a roky som ho túžil preskúmať. Jednak z toho dôvodu, že tam kedysi pracovala moja babka, a jednak preto, že má veľmi zaujímavú históriu. V Istrocheme sa do roku 2009 vyrábal najmä dynamit, ktorý sa používal pri razení tunelov a baní. Fabriku dal postavit sám vynálezca dynamitu Alfred Nobel. Aj keď slovák Nobelovu cenu nikdy nedostal, tak Nobel zanechal v Bratislave toto obrovské dedičstvo v podobe najväčšej fabriky v monarchii na výrobu dynamitu,“ povedal exkluzívne pre Hashtag Marcelito. Čo hovoríš na video? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/Marcelito Rečinský
Odporúčame