Najväčší únik v histórii videohier sa potvrdil! Na internet sa dostali videá z GTA 6, hacker žiada výkupné

Next-gen verzia GTA V vychádza už budúci týždeň

GTA. (Zdroj: Rockstar Games)

#Videohra GTA rozhodne patrí medzi najúspešnejšie a najpopulárnejšie hry. Mnohí sa už tešia na jej ďalšie pokračovanie. Pred pár dňami však svet obletela šokujúca informácia o tom, že unikli tajné zábery z novopripravovanej hry GTA 6. Podľa všetkého sú tieto záznamy skutočné a dokonca sa hacker dostal aj k zdrojovým kódom. Teraz žiada výkupné.

Pred pár dňami podľa portálu Unilad internet zaplavili videá, na ktorých mohli fanúšikovia videohier vidieť zábery z hry Grand Theft Auto 6. Tie podľa všetkého prezrádzajú, že sa môžeš tešiť na ženskú hrateľnú postavu, ako aj to, že sa hra bude opäť odohrávať v meste Vice City. Zábery však nezobrazujú finálnu verziu hry.

K celej kauze sa vyjadrila aj vývojárska spoločnosť Rockstar Games, ktorá potvrdila špekulácie o úniku týchto záberov. „Nedávno sme utrpeli vniknutie do siete neoprávnenou osobou. Tretia strana nezákonne získala prístup k dôverným informáciám z našich systémov a stiahla si ich, a to vrátane záznamov z ranného vývoja ďalšiej verzie Grand Theft Auto.“ Napriek skutočne nepríjemnej situácii však vo vývoji pokračujú a dúfajú, že hru budú môcť fanúšikom predstaviť čím skôr.

Podľa všetkého však celá kauza ešte neskončila. Portál hernazona.aktuality.sk uvádza, že má ísť o hackera, ktorý si hovorí teapotuberhacker. Ten sa však okrem samotných záberov dostal aj k zdrojovým kódom šiesteho a piateho dielu GTA a teraz žiada výkupné.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, hernazona.aktuality.sk, unilad.com
Odporúčame