Rozhodujúci stret českých a slovenských univerzitných tímov v CS:GO o 2.000 EUR!

Rozhodujúci stret českých a slovenských univerzitných tímov

Rozhodujúci stret českých a slovenských univerzitných tímov. (Zdroj: Tlačová správa)

Už v sobotu 22. januára sa odohrá Esport University Superfinals, ktoré bude veľkou oslavou univerzitného e-športu. Finalisti univerzitných CS:GO líg z Česka a Slovenska sa totiž stretnú v zápase o titul československého univerzitného majstra a odmenu 2.000 euro.

Po zimnom semestri sa v tejto jedinečnej nadstavbe stretnú tie najlepšie vysokoškolské CS:GO tímy z oboch zemí, a to za doprovodu skúsenej štvorice komentátorov – Shadye, Joshua, Koty a TheRoughBaby. Sledovať a fandiť môžete v sobotu od 12:00 na Twitch kanály esportligacz.

Do superfinále sa prebojovali štyri celky, dva za každou národnú ligu. Českou Esport ligu ovládli študenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, ktorí s tímovým názvom Kopec Srandy dokázali celou súťaž vyhrať. Ich finálovým súperom boli zástupcovia Vysoké Školy Báňské- technické Univerzity Ostrava (VŠB-REUNITED).

Slovenských súperov určil UniCup, v ktorom triumfovala bratislavská Univerzita Komenského (Comenius esport). Druhé postupové miesto následne vybojovali hráči Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (Esport UJPŠ).

V tíme Comenius esport pritom nastúpi Tomáš “zyored“ Cvaniga a na strane Esport UPJŠ sa predstaví skúsený Peter “jaro“ Rauch. Obaja majú skúsenosti z rady predných profesionálnych domácich tímov a spoločne sa dokonca predstavili v drese Slovenska na svetovom šampionáte IESF.

Harmonogram:

 • 12:00 – Kopec Srandy (UJEP) vs. Esport UPJŠ (UPJŠ)
 • 15:00 – VŠB-Reunited (VŠB-TUO) vs. Comenius esport (UK)
 • 17:00 – Zápas o 3. miesto
 • 20:00 – Finále

  Esport University Superfinals budú prebiehať tradičným single-elimination pavúkom, kde sa proti sebe najskôr tímy postavia v semifinále a následne prebehne zápas o tretie miesto a potom už samotné finále. Všetky duely prebehnú štýlom BO3.

  Prize pool:

  • 1. miesto: 1.000 EUR
  • 2. miesto: 500 EUR
  • 3. miesto: 300 EUR
  • 4. miesto: 200 EUR
Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame