Umelkyňa spojila podvodnú fotografiu s krásou historických budov: Jej fotografie vyzerajú ako z rozprávky

Fantázii sa medze nekladú a potvrdzuje to aj umelkyňa Barbara Cole (Zdroj: Walpaperflare)

#Kanadská umelkyňa Barbara Cole vytvára skutočne pôsobivé fotografie. V nich jej fotografické objekty tancujú pod vodou, pričom sa ale nejedná o bežnú podvodnú fotografiu. Pokiaľ ťa to zaujalo, čítaj ďalej.

Medzi realitou a predstavivosťou

Barbarin štýl vznikol kombináciou klasickej podvodnej fotografie a záujmu o historickú architektúru. Vznikli tak nadčasové fotografie, ktorých éterické vyznenie bude zaujímavé aj po rokoch. Myšlienkou série Somewhere bolo vytvoriť snové kompozície, v ktorých ženy „plávajú“ známymi historickými objektami ako zámok vo Versailles, prípadne interiéry v Mníchove či Turíne.

Barbaru pri tvorbe týchto fotografií inšpirovali hlavne akejsi beztiaže a pohybu, ktorý nám pohyb vo vode poskytuje. Fotografie sa podľa jej slov pohybujú „medzi svetmi“. No a presne tak sa bude volať aj jej nová fotografická publikácia.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbara Cole (@barbaracoleart)

Historické budovy ju priťahujú odjakživa

Čo sa týka kostýmov, ktoré mali pri fotení modelky oblečené, tak Barbara sa inšpirovala choreografiou, ktorú raz videla na Instagrame. Jednotlivé modely boli navrhnuté počas Zoom hovorov medzi ňou a newyorským dizajnérom Robertom Danesom.

„Preberali sme určité koncepty, ktoré si on pomedzi to zaznačoval ako skice. Chceli sme vznešenú eleganciu a s Robertovou pomocou sme ju, dúfam, dosiahli.“

Umelkyňa tiež vraví, že sa nikdy nesnažila si nápady na svoje fotografie cielene vyhľadávať.

„Namiesto toho sa snažím s nápadom žiť niekoľko mesiacov. Ak to má potenciál, potom sa to semienko nápadu začína rozpínať a transformovať do niečoho reálneho.“

Podľa vlastných slov Barbara vždy milovala historické budovy. Priťahovali ju najmä všetky tie spomienky, ktoré v nich prežívali.

„Je to tak trochu biografické. Čo by som ja spolu s mojimi priateľkami robila, ak by sme mali možnosť preskúmať takéto úchvatné zámky? Je to sen, ktorý žijeme.“

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbara Cole (@barbaracoleart)

<script>

 

Sleduj náš Instagram

 

 

Zdroj: hashtag.sk, creativeboom.com
Odporúčame