Takáto bude umelá inteligencia od Apple: Niektoré funkcie ťa prekvapia!

Apple

Apple predstavilo vlastnú AI (Zdroj: Pixabay.com/BrianPenny)

#Spoločnosť Apple nedávno predstavila svoje ambiciózne plány na rozvoj umelej inteligencie (AI) vo svojich produktoch a službách. Ich cieľom je zlepšiť používateľskú skúsenosť prostredníctvom pokročilých algoritmov strojového učenia, pričom aktuálne zverejnili svoju oficiálnu stratégiu.

Apple Intelligence

Medzi hlavné oblasti, na ktoré sa zameriava, patria fotografie, rozšírená realita, zdravotná starostlivosť a bezpečnosť. V oblasti fotografií Apple vyvíja inteligentné funkcie, ktoré umožnia lepšie úpravy a spracovanie obrázkov, rozšírená realita bude vylepšená pomocou AI, čo umožní vytvárať realistickejšie a interaktívnejšie zážitky.

V tej zdravotnej starostlivosti Apple pracuje na presnejších a efektívnejších spôsoboch monitorovania zdravia práve pomocou AI, čo môže zahŕňať lepšie sledovanie srdcovej frekvencie, pohybovej aktivity a ďalších zdravotných indikátorov. To môže kvalitu života užívateľov produktov od značky Apple naozaj výrazne zlepšiť!

Výrazne lepšia Siri

Bezpečnosť je ďalšou kľúčovou oblastou, kde Apple plánuje integrovať AI na zlepšenie ochrany dát a súkromia používateľov. Nové technológie by mohli zahŕňať pokročilé metódy detekcie hrozieb a automatickej reakcie na rôzne bezpečnostné incidenty.

Zároveň sa môžeme tešiť na výrazný upgrade známeho hlasového asistenta menom Siri. Dočkať by sme sa mali zlepšenie v porozumení našich požiadaviek a takisto aj v zlepšení v samotnom generovaní odpovedí. Tieto všetky novinky však nebbudú dostupné úplne pre všetkých… Apple Intelligence bude bezplatnou súčasťou iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia a fungovať bude na zariadeniach s čipom A17 Pro (iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max) a takisto aj s čipmi Apple Silicon M1 a novšími na Macoch.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame