Zamieša Microsoft karty vo svete umelej inteligencie? Čoskoro predstaví svoju vlastnú AI

Umelá inteligencia

Čoskoro príde Umelá inteligencia od Microsoftu (Zdroj: Pixabay-com/NickyPe)

#Naozaj kľúčovým hráčom v technologickom priemysle je Microsoft prakticky už od svojho založenia. Táto firma sa už od roku 1975 špecializuje na vývoj softvéru, výpočtových služieb a zariadení, pričom už čoskoro by sa mala zároveň stať aj ďalším veľkým hráčom vo svete AI. Čo si pre nás pripravujú?

Ďalšia novinka od Microsoftu

Produkty od Microsfotu majú významný vplyv na spôsob, ako žijeme, pracujeme a komunikujeme v dnešnom digitálnom svete. Je známy predovšetkým svojimi operačnými systémami, ako je Windows, a produktami ako Microsoft Office a Xbox. Ďalšími hardvérovými produktami od Microsoftu sú napríklad Surface zariadenia, klávesnice alebo aj myšky.

Podľa najnovších informácií spoločnosť Microsoft aktuálne vyvíja nový model umelej inteligencie, ktorý je zatiaľ interne známy ako MAI-1. Tento AI model by mal podľa všetkého konkurovať umelej inteligencii od Googlu alebo aj OpenAI.

Kedy sa tejto AI dočkáme?

Predpokladá sa, že Microsoft by mohol svoju novú AI predviesť na vývojárskej konferencii Build, ktorá sa uskutoční na konci tohto mesiaca. Žiadne bližšie informácie však k modelu zatiaľ nemáme, ale očakáva sa, že bude výrazne väčší a takisto aj drahší, ako jeho konkurencia.

Ťažko zatiaľ predpokladať čo všetko nám bude môcť ponúknuť, aby sa to oproti iným firmám užívateľom mohlo oplatiť. O všetkých novinkách zo strany Microsoftu ťa však budeme samozrejme včas informovať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame