Tímoví kolegovia sa na moment stanú rivalmi: UFC 258 s titulovým súbojom Usmana s Burnsom už tento víkend

UFC 258

Kamaru Usman a Gilbert Burns už tento víkend (Zdroj: Instagram/gilbert_burns)

#Súčasný šampión welterovej divízie UFC Kamaru Usman má pred sebou ďalšiu obhajobu na UFC 258. Naposledy bol úspešný na turnaji UFC 251, kde zažil skvelú premiéru Jiří Procházka. V jednostrannom zápase zdolal Jorgeho Masvidala na body a natiahol svoju víťaznú sériu na 18 zápasov, pričom v UFC ešte nespoznal premožiteľa.

Proti nemu bude stáť tímový kolega z Boca Raton, ktorý už mal vyzvať Usmana na spomínanom UFC 251. Burns pre koronavírus musel zo zápasu odstúpiť a po pol roku sa postaví Usmanovi tvárou v tvár. Turnaj prebehne v noci zo soboty na nedeľu a hlavnú kartu bude možné sledovať na stanici Premier Sport.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KAMARU USMAN (@usman84kg)

Bratovražda

Usman s Burnsom majú spolu naspárované dlhé hodiny. Pre Gilberta Burnsa pôjde o 1. titulový zápas v kariére a na adresu svojho tímového kolegu sa vyjadril takto: „Rozdiel medzi mnou a Kamaru Usmanom je ten, že on chce nad vami dominovať a ja vás chcem ukončiť. Viem o ňom skoro všetko, on vie o mne skoro všetko. Veľakrát som ho porazil, veľakrát porazil on mňa. Zápasíme, grapplíme a máme odtrénovaných veľa spoločných hodín.“

Rozdelenie trénerov bolo problematické. „S trénermi je to trochu zvláštne. Nechcem sa až príliš sústrediť na Usmana. Henri Hooft nepôjde do môjho rohu, ale aspoň v ňom budem mať Grega Jonesa,“ vysvetlil Burns podelenie trénerov. Obaja bojovníci sú zároveň tréningovými sparingpartnermi Viktora Peštu, ktorý pôsobí na Floride už niekoľko rokov.

V UFC je pomerne nezvyk postaviť proti sebe tímových kolegov. Kamaru Usman ako aj Gilbert Burns si sú však vedomí toho, že bez ohľadu na výsledok zápasu, žiadna zlá krv medzi nimi panovať nebude.  Pre oboch bojovníkov bude prípadná prehra znamenať prerušenie víťaznej šnúry minimálne 6 zápasov. Burns naposledy prehral v roku 2018 s Danom Hookerom a Usman je okrem jednej prehry na začiatku kariéry doposiaľ neporazený.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Zdroj: hashtag.sk, mmafighting.com
Odporúčame