Agresor, hviezda či úplný ignorant: Tieto typy učiteľov nájdeš na úplne každej škole

žiak sa v škole pozerá na učiteľa

Tieto typy učiteľov nájdeš na každej škole! (Zdroj: Unsplash/Taylor Wilcox)

#Za svoj život stretneme množstvo učiteľov, ktorí nás formujú. Niektorí v nás zanechajú pozitívny odkaz a posunú nás v živote, ale iní zas sú nám len príkladom toho, akí nechceme nikdy byť. Nájdeš tieto typy učiteľov aj u teba na škole? My sa stavíme, že rozhodne áno!

Premotivovaný

Čo tak si dnes zahrať túto edukačnú hru alebo vyplniť tento pracovný list, ktorý som vám prefotila? Samozrejme nemôžeš zabudnúť na online cvičenia na doma, ktoré ti pripravil. Myslí si, že jeho predmet je stred vesmíru a ty nemáš doma čo robiť, iba sa naň pripravovať.


Ako by mala fungovať ideálna škola? Takto môžeme zmeniť životy, tvrdí významný psychológ


Snaží sa z celej sily, ale predsa len nedokáže získať pozornosť celej triedy. Všetkým jeho aktivity lezú skôr na nervy, nehovoriac o úlohách, ktoré by ti pokojne zabrali celé popoludnie. Ak sa niekto preriekne, že sa treba pripravovať aj na iné hodiny ako tie jeho, tak vyzerá byť veľmi šokovaný.

školská trieda
Aj takýto typ učiteľa nájdeš na svojej škole (Unsplash/Element5 Digital)

Je mu to jedno

Úplný opak prvého typu. Učiteľstvo si očividne vybral len preto, že plán A a možno aj B zlyhal. Do školy chodí nerád (prekvapivo ešte viac ako ty) a odpočítava nedočkavo dni do ďalších prázdnin. Na hodiny sa očividne nepripravuje a pokiaľ je toto tvoj maturitný predmet, tak máš dosť smolu.

Väčšinou vám dá samostatnú prácu a on si surfuje na internete alebo rieši osobné problémy. Ak má dobrú náladu, tak si aj pokecáte o živote. Pokiaľ ťa nájde fajčiť za školou, vidí, že si neprezutý alebo zistí iný prehrešok, tak mu to bude srdečne jedno.

Agresor

Nešetrí nadávkami a ani fyzickým kontaktom. Na tvojom mieste by som chodila na hodiny v brnení, pretože nikdy nevieš, kedy bude na teba mieriť kriedou. Ak povie frázu: „ešte raz a letíš von oknom,“ tak nikdy nevieš, či to náhodou nemyslí vážne.

Pokiaľ niečo nevieš, tak sa ho to radšej ani nepýtaj, pokiaľ nechceš okúsiť jeho hnev. Každý v triede sa bojí nadýchnuť a radšej všetci sekajú dobrotu. Je o ňom známe, že je za bitie detí (kolujú reči, že to aj kde-tu praktizuje) a keď kričí, tak o tom vie celá škola.

učiteľka píše na tabuľu
Aj agresívny učiteľ nesmie chýbať v našom zozname Zdroj: (Pexels/ThisIsEngineering )

Hviezda školy

Všetci o žerú. Prísť o jeho hodiny je sklamanie, pretože sa na ne tešia všetci, aj keď je to niečo nudné, ako napríklad dejepis. Aj tú najnezaujímavejšiu látku vie podať tak, že by si o tom mohol počúvať pokojne hodiny.

Všade vsunie trefný vtip a vy sa neviete prestať smiať (tentokrát ani nie nasilu, lebo chcete lepšie známky). Každý si ho chce dať za krstného a pravidelne vyhráva vašu anketu učiteľ roka.

Prísny

Pokiaľ si sa nenaučil, tak máš veľkú smolu. Čaká ťa jedine tak guľa a nemáš sa z toho šancu vyvliecť. Je to rovnaké, aj keď si zabudneš úlohu. Výhovorky, že ti akurát zomrel škrečok, si nechaj radšej pre niekoho iného. Päťminútovky a náhodné skúšania sú u neho na dennom poriadku.


Prešli ňou tisíce detí, dnes by si tam nezvládol ani deň: Opustená škola v Banskej Štiavnici desí už z diaľky


Ak si pred tabuľou, tak ťa udusí za živa. Musíš vedieť všetko od slova do slova. Vyžaduje dokonalosť. Ale o 100% môžeš iba snívať. Tie nedostane nik, lebo podľa neho nik nie je 100%. On ťa vždy na niečom nachytá, neboj sa.

učiteľ v triede
Medzi typy učiteľov patria aj tí prísni (Zdroj: Pexels/Max Fischer)

Úchylák

Spolužiačky s veľkými prsiami mali vždy rezervované prvé lavice. Pokiaľ potrebovali jednotku, tak stačil veľký výstrih alebo krátka sukňa. Ani sa nesnaží zakryť to, že ich očumuje.

Neustále má nevhodné a úchylné poznámky, na ktorých sa sám smeje. Dokonca sa na škole hovorí, že s niektorou študentkou aj skončil v posteli. Chlapci majú u neho smolu a dievčatám je z neho zle. Bohužiaľ, aj takéhoto človeka musíme zaradiť medzi typy učiteľov.

Fešák/kočka

Práve ukončil školu a tá vaša mala také šťastie, že ho získala. Možno ešte nemá žiadne skúsenosti, ale to telo a pekná tvár to všetko vynahradia. Na jeho hodinách netušíš, čo rozpráva, ale iba sa kocháš. Každá baba je do neho platonicky buchnutá. To isté platí aj o mladých učiteľkách. Splnený chlapčenský sen.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame