Komentáre sú bezodná studnica zábavy, ale aj hlúposti: Tieto typy ľudí v nich nájdeš takmer určite!

ruky s mobilom

Aké typy ľudí píšu komentáre? (Zdroj: Pexels/ Cottonbro)

#Komentáre patria od nepamäti k sociálnym sieťam. Dávajú nám priestor vytvoriť verejnú diskusiu a vyjadriť si svoj názor. Dobre mienená vec sa vymkla spod kontroly a nájdeme tam naozaj všelijakých ľudí. Niektorí sú príjemní a tí iní no hmmm povedzme, že už menej. Na aké typy natrafíš určite?

Hejter

Mohla by si schudnúť. Si plochá ako doska. To sa nehanbíš verejne ukazovať? No fujky. Takto by sa slušné dievča nemalo obliekať a ešte k tomu používaš škaredé slová. Mala by si sa hanbiť. Takto by som pokojne mohla pokračovať ešte dlho.

Prídu, povedia si svoj názor, ktorý nikoho nezaujíma, urobia horší deň a nakoniec odídu. Pravdepodobne majú problémy sami so sebou a takýmto spôsobom sa ho rozhodli ventilovať. Ty si rady nežiadaš a predsa ich dostaneš. Ak máš s niekým problém, tak si to pomysli v hlave. Nemusíš roznášať negatívnu energiu ďalej.

Všade bol, všetko vie

Profesori školy života. Keď príde nejaká téma, majú potrebu sa vyjadriť. Čím viac informácií, ktoré prečítali na neoverených stránkach, tým lepšie. Prekvapivo sa však nájdu aj nasledovatelia, ktorí nadšene súhlasia a zdieľajú názor spomínaných svetaznalcov. Normálnym ľuďom neostáva nič iné, iba sa chytať za hlavu. Presne takto vznikajú dezinformácie. Jedna babka v komentári povedala, ďalší ujo ju prezdieľal.

Upokojovač

Ak sa stretnú dva protichodné tábory, v komentároch sa rozpútava prinajmenšom občianska vojna. Najskôr to začne hádzaním faktov, ale mnohokrát sa prechádza aj do osobnejších útokov. Vtedy musí prísť upokojovač. Človek, ktorý sa pokúsi nastoliť mier alebo obom stranám aspoň povedať, nech sa upokoja, keďže to nemá cenu. To, či ho počúvnu, to je druhá vec.

Agresor

Svoju frustráciu nemá kde vybiť. Keď vidíš jeho komentáre, máš chuť kúpiť mu boxerské vrece, nech svoj hnev smeruje radšej tam. Niekedy sú to bežné urážky a je ťažké odlíšiť ho od hejtera. Niekedy sa však situácia začne vyostrovať a tam je problém. Vyhrážky smrťou, ublížením a niekedy dokonca osobné narážky na blízkych. Dotyčný by si mal uvedomiť, že niečo takéto je trestné a ľudia, ktorých komentuje majú tiež emócie.

ruky s mobilom
Poznáš aj ty nejakého agresora, ktorý sa zvykne poriadne odviazať v komentároch? (Zdroj: Unsplash/ Nathan Dumlao)

Inteligentný

Tvor veľmi zriedkavý. Keď ho stretneš, tvoje srdce zaplesá. Nie je to ale častý jav, keďže, ako sa hovorí: hlupáci majú najviac rečí, ale múdri ostávajú ticho. Je to človek, ktorý má k téme čo povedať. Ak podá kritiku, je konštruktívna, neosobná a podložená faktami.

Podporca

Kritizovanú osobu priam zbožňuje. Nenechá si ujsť žiaden jej post a všetko nadšene komentuje. Posiela srdiečka, komplimenty a stotožňuje sa s každou vyslovenou vecou. Snaží sa šíriť pozitívnu energiu. Takýto fanúšik poteší každého. Kvôli nim sa dá zabudnúť na všetkých hejterov.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame