Turnaj UFC 255 ovládli uradujúci šampióni divízie Davida Dvořáka: Figueiredo a Shevchenko naďalej kráľmi mušej váhy

Turnaj UFC 255 ovládli mušie váhy

Deiveson Figueiredo obhájil titul (Zdroj: Instagram/ufc)

#Organizácia UFC usporadúvala v noci zo soboty na nedeľu už v poradí 255. číslovaný turnaj. Dva hlavné zápasy zaobstarali titulové bitky v mužskej a ženskej divízii. Obrovská favoritka a momentálne, spolu s Amandou Nunes, najsuverénnejšia šampiónka UFC Valentina Shevchenko zdolala Jennifer Maiu na body. Deiveson Figueiredo obhájil titul hneď v 1. kole via submission.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Brnkačka

Aktuálne dianie v ženskej mušej divízii je pre mnohých veľmi neatraktívne. Valentina Shevchenko nemá v jej váhovej kategórii adekvátnu súperku, čo potvrdila aj v zápase s Brazilčankou Jennifer Maia. Po zápase na jednu bránku vyhral Shevchenko na body.

Podobne dominantný výkon predviedol aj šampión mužskej flyweight divízie Deiveson Figueiredo. Ten naposledy získal titul v rýchlom súboji s Benavidezom. Za necelé 2 minúty úvodného kola uškrtil gilotínou Alexa Pereza. Ďalšia obhajoba ho čaká hneď o 3 týždne proti Brandonovi Morenovi, keďže titulový zápas bantamu Yan vs Sterling sa presunul na február.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Pozícia Davida Dvořáka

Český bojovník David Dvořák je momentálne tesne za bránami najlepšej desiatky. Patrí mu priečka 11. najlepšieho bojovníka UFC v mušej divízii, pričom v najlepšej organizácii sveta má za sebou 2 zápasy. V oboch odchádzal ako víťaz jednomyseľným rozhodnutím na body.

V súčasnosti ešte nie je známe, kedy Dvořák nastúpi do ďalšieho duelu. Je však vysoko pravdepodobné, že sa tak stane až v roku 2021. Jeho tím sa netají tým, že majú zálusk na borcov pred Davidom. Prípadné víťazstvo by Undertakera posunulo do TOP 10.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa David Dvořák (@dvorak.david)

Zdroj: Instagram/ufc, hashtag.sk
Odporúčame