Turnaj Oktagon 29 podstúpil dve významné zmeny: Ivan Buchinger sa nestane trojnásobným šampiónom

Turnaj Oktagon 29

Ivan Buchinger je šampiónom Oktagonu (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Legendárny slovenský bojovník a súčasný držiteľ dvoch titulov v Oktagone Ivan Buchinger nezabojuje o tretí opasok proti Davidovi Kozmovi. Necelé dva týždne pred galavečerom Oktagon 29 sa zranil, no o titulový zápas predsa len ukrátení nebudeme. O titul welterovej váhy do 77 kg zabojujú David Kozma a Bojan Veličković.

Ďalšou veľkou zmenou je presun do brnenského Bobycentra, kde Oktagon usporadúval galavečery počas tvrdých lockdownov v Česku a na Slovensku. Ostravský turnaj zažíva už niekoľké preloženie pre pandemickú situáciu.

Rýchla náhrada

Turnaj Oktagon 29 je naplánovaný na 4. december, čo je už za necelé dva týždne. Najočakávanejším súbojom mal byť duel Kozma vs. Buchinger, no slovenský bojovník si na tréningu zranil nohu a v nemocnici mu potvrdili, že s titulovou šancou vo welteri sa môže nateraz rozlúčiť.

Promotér Ondřej Novotný neváhal a za každú cenu chcel zachrániť súboj šampióna Davida Kozmu. Keďže aj súper Bojana Veličkovića, ktorým mal byť Máté Kertész, sa zranil, titulový zápas ponúkol elitnému Srbovi. Veličković je jedným z troch premožiteľov Jiřího Procházku a vo svetovom rebríčku je na veľmi podobnej pozícii welterových váh ako Kozma.

Stále je v platnosti sľub, že nasledujúcim vyzývateľom šampióna bude nestarnúci Petr „Monster“ Kníže, ktorý naposledy tesne zdolal Kaika Brita. Bez ohľadu na výsledok duelu Kozma vs. Veličković budeme svedkami pravdepodobne posledného Knížeho zápasu o titul v kariére.

Zakliata Ostrava

Ostravská Ostravar Aréna mala hostiť galavečer Oktagon 16 v marci 2020. Tesne predtým však prišli tvrdé opatrenia, ktoré zakázali organizovať hromadné podujatia a turnaj sa musel odložiť na neurčitú dobu. Medzičasom sa zverejnili náhradné termíny, no ani jeden z nich nebol tým pravým pre ostravský turnaj.

Nedopadlo to ani tentokrát. Česká vláda začala s výrazným sprísňovaním opatrení, ktoré sa významne dotkli hromadných akcií. To prinútilo vedenie Oktagonu presťahovať turnaj Oktagon 29 do Brna. Lístky na ostravský turnaj naďalej ostávajú v platnosti. Po prípadnom uvoľňovaní opatrení nám všetkým zostáva len dúfať, aby sa neustále odkladaná Ostrava už mohla uskutočniť.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame