Omrzeli ťa slovenskí raperi? Turecký hip hop ti rozprúdi krv v žilách

Tureckí raperi

Toto je výber najlepších tureckých rapových piesní! (Zdroj: Facebook/Reckol)

#Určite veľmi dôverne poznáš slovenskú rapovú scénu či novodobé hity amerických spevákov, ktoré brázdia svetové rebríčky hudby. Nepochybne si už počúval balkánske hity IN VIVA či ruské notoricky známe skladby Miyagiho. Počul si však ale o tureckej rapovej scéne? Ak nie, toto sú piesne, ktoré ťa postavia zo stoličky! Nalaď sa a počúvaj, pretože Turci majú hudbu jednoducho v krvi.

UZI, Makina

Utku Cihan Yalçınkaya inak známy pod umeleckým menom UZI je len 23-ročný raper, ktorý na tureckej hudobnej scéne skutočne prerazil. Jeho nedávny debutový album s názvom Kan was released vydal v roku 2021. Dnes má viac ako 3 milióny poslucháčov mesačne. Jeho ohnivé, temperamentné skladby si to skutočne zaslúžia!

Berk Coşkun, Daha Yeni Başladı

Berk je len 25-ročný spevák, textár, producent a dokonca i DJ. V podstate to je skutočný multitalent, ktorý rozhodne do svojej tvorby dáva srdce. Neustále posúva svoje limity i hranice a o tom svedčí i jeho hit Daha Yeni Başladı.

BEGE, Yeniden

V našom výbere nasleduje Bercan Güven, ktorého skôr budeš poznať pod umeleckým menom BEGE. 25-ročný umelec z Istanbulu ťa určite zaujme, jeho hudba je svojrázna a originálna. Skladbu Yeniden, čo v turečtine znamená znova, si bezpochyby zamiluješ.

Reckol & Cakal, Perros Blancos

Títo dvaja raperi tvoria hudobnú dvojicu, ktorá ma parádny štýl! Ich skladby sú rázne, temperamentné a dravé. Stačí jeden hit a budeš sa niesť na vlne nekompromisnej tureckej vlny, ktorá ťa vynesie do výšin. Navyše, sú to sympatickí mladí muži, ktorí ulahodia nejednému ženskému očku.

RavenD, maalesef

Náš drobný prieskum tureckých raperov zakončíme 23-ročným Ravendom pochádzajúcim z Istanbulu. V piesni maalesef ti ukáže nežnosť a jemnosť tureckého rapu, vďaka čomu spoznáš aj netradičnú mäkkú polohu týchto zvyčajne temperamentných mužov.

Dnešné hudobné okienko bolo z troška netypického súdka, napriek tomu veríme, že zmenilo tvoju perspektívu, a že si dnešné neprehliadnuteľné skladby zaradíš trebárs do svojho playlistu.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame