Máme pre teba tip na hudbu, ktorá zvýši tvoje sústredenie: Autentický Matteo Myderwyk ti navodí pokoj v duši

Dievča leží, relaxuje a počúva hudbu v slúchadlách.

Hudba, pri ktorej sa dá perfektne relaxovať aj sústredene pracovať je výnimočná (Zdroj: Pixabay.com/sweetlouise)

#V dnešnom uponáhľanom svete je čoraz vzácnejšie nájsť si oázu pokoja, pri ktorej budeš môcť ničím nerušene pracovať. Každý jeden z nás občas zatúži popri pracovnom zhone či rýchlom tempe života trošku spomaliť. Stroj času síce nevlastníme, no hudba je dar, ktorý nám dokáže pomôcť za každých okolností. V dnešnom článku ti prinesieme skutočnú harmóniu. Z Mattea Myderwyka vyžaruje melanchólia, jemnosť, cit a predovšetkým sľúbený pokoj.


Nový hudobný mód blokuje videostopu na YouTube: Má už tisíce spokojných užívateľov


Matteo Myderwyk alias nekonvenčný klasik

Mladý pianista pochádzajúci z Amsterdamu miloval skladby Liszta či Bacha, napriek tomu sa však nerozhodol ísť po vopred vyšľapaných chodníčkoch. Zahodil zastaralé aj podľa pravidiel nesúce sa komponovanie klasickej hudby a do svojej tvorby vniesol prvky jazzu a voľnosti. Svoje diela skladá prevažne spontánne – necháva sa inšpirovať momentom a tvorí bez vopred pripravenej kompozície. Možno práve to je dôvodom, prečo sú jeho skladby tak autentické, ľahké a snové. Prenesie do ríše snov aj teba?

Matteova tvorba

Jeho najnovší album nesie názov Notes of Longing, ktorý by sme voľne mohli preložiť ako Túžobné poznámky. Práve odtiaľ sme vybrali vyššie uvedenú nádhernú melancholickú skladbu Remembrance (Spomienka).

Nekonvenčný pianista má však na svojom konte viacero krásnych albumov, ktoré by si si mal pri svojom štúdiu či práci určite vypočuť. Jedným z nich je aj ten s názvom Consolations (Útechy). Skladba, ktorú sme vybrali, nesie názov Still mostly true.

Tretí album od Mattea, ktorý ti dnes predstavíme, je Ataraxia. Neznámy pojem? Ataraxia je stav úplného duševného pokoja a nevznetlivosti, ktorý podľa mienky niektorých starogréckych filozofov dosahuje mudrc. Tušíme, že pri pokojných skladbách nesúcich opäť neštandardné názvy Axioma 113, nájdeš stav duševného pokoja aj ty.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame