Z trička F1 od Chanel ti spadne sánka: Jeho cena je astronomická, napriek tomu pobláznilo sociálne siete

Investoval by si do tohto kúsku od Chanel? (Zdroj: Pinterest.com/Zerelam)

#Ikonický francúzsky módny dom Chanel na seba strhol pozornosť svojou najnovšou kolekciou Cruise 2022/23 inšpirovanou Formulou 1. Nie je ale jediný, ktorému sa to podarilo. Minulý rok ľudia neveriacky krútili hlavami nad Balenciaga „zničenými“ teniskami, ktoré sa predávali za takmer 2 000 eur. V roku 2017 to zase bola kancelárska sponka od Prady za 175 eur. Investoval by si do takýchto kúskov?

Takmer 4 200 eur za tričko od Chanel?

Súčasťou najnovšej kolekcie Cruise 2022/23 od Chanel sú aj biele bavlnené tričká s výšivkou s motívom F1. Dostupné sú v dvoch farebných prevedeniach, pričom je cena každého z nich približne 4 200 eur (4 450 dolárov).

Táto kolekcia je momentálne dostupná iba v butikoch na oficiálnej webovej stránke Chanel, kde však nie je uvedená cena týchto tričiek! O tom, koľko si za tento luxus zaplatíš ale hovoria rôzne TikTokové a Instagramové príspevky rôznych influencerov.

Mnohí TikTokeri dokonca navrhli, že by ich suma mohla byť aj 9 300 eur (10 000 dolárov), pretože sú vraj naozaj skvelé.

Magazín Highsnobiety napokon požiadal značku Chanel, aby oficiálne potvrdila cenu týchto tričiek a ukázalo sa, že je to skutočne 4 450 dolárov. Navyše je to len suma za bežnú verziu, tá korálková stojí ešte o dve tisícky viac.

Ako sa stalo virálnym?

Najväčší podiel na propagácii kolekcie majú predovšetkým influenceri fandiaci Formule 1. Mnohí z nich sa ukázali práve v týchto tričkách počas Veľkej ceny Monaka 2023, ktorá sa konala koncom mája, čím po nich zatúžili aj ich followeri a internet sa zbláznil do týchto predražených kúskov.

Problém nastal, keď sa ich pokúsili zohnať aj ľudia, ktorým ich suma vyrazila dych. Oplatí sa investovať do týchto kúskov? Pravdepodobne áno, pretože ich hodnota môže s odstupom času ešte vzrásť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Letné trendy kúsky, ktoré potrebuješ: V kurze sú rafinované priehľadné prvky i sexi braletky

Ak ale nepatríš k tým, ktorí si potrpia na originál, pravdepodobne stačí počkať. Keďže je celkom bežné, že sa mnohé fast-fashion reťazce budú snažiť napodobniť tento model od Chanel, môžeme v blízkej dobe očakávať, že sa objaví cenovo dostupná napodobenina s motívom Formuly 1.

 

Je podľa teba toto tričko od Chanel predražené?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk sportskeeda.com highsnobiety.com Chanel.com
Odporúčame