Budúca nevesta? Spoznaj najhorúcejšie trendy svadobných šiat pre túto sezónu

svadba, nevesta, šaty, svadobné šaty

Ktorý trend sa ti najviac páči? (Zdroj: unsplash.com/Orlova Maria)

#Blíži sa tvoj veľký deň a ty stále, aké šaty si obliecť? Alebo len patríš medzi snílkov, ktorí rozmýšľajú o veľkom dni už od malička a potrpia si na každý detail? Vedz, že v tom nie si sama. Po návšteve svadobného salónu ti zrejme učarujú každé šaty. Nabitá emóciami si zrazu nebudeš vedieť vybrať. Zorientovať sa v ponuke svadobných šiat dá veru zabrať. Pozri sa, aké budú v kurze na budúci rok!

Krátke odhalia dlhé nohy

Už dávno neplatí, že svadobné šaty musia byť až po zem a s vlečkou dlhou niekoľko metrov. V móde sú krátke šaty a veru, má to aj svoje výhody. Predviesť môžeš dlhé nohy a ak sa rozhodneš utiecť spred oltára, bude sa ti v nich ľahšie utekať ako v tých dlhých. (Ber to, samozrejme, s humorom.)

Volány a všade

Zatiaľ čo sa doteraz kládol dôraz na jednoduché línie, v ďalšom roku sa stane pravý opak. Šatám budú dominovať volány, ktoré môžu byť umiestnené naozaj na rôznych miestach. V prípade, že si zvolíš volány iba na spodnej časti sukne, dosiahneš efekt morskej panny. Ak bude volánová celá sukňa, bude to pôsobiť veľmi sladko, a takýto model odporúčame romantičkám. Ak si za niečo menej výstredné, skús sa pozrieť po voláne v hornej časti šiat.

Zamerané na detail

Aj biela má rôzne odtiene. Nájsť môžeme svadobné šaty od snehovo bielej až cez perlovú. Neraz sme svedkami toho, kedy má nevesta na seba extravagantnejší kúsok a skúsi to s inou ako bielou farbou. Inak to nebude ani ďalší rok, ktorý bude akýmsi mixom v týchto farbách. Základ by mal byť čistý, biely a na ňom by mali byť aplikované farebné 3D kvety. Čo povieš?

Perie dodá jedinečný dojem

Ó áno! Dôležité je neprehnať to s týmto materiálom, aby si sa v konečnom výsledku nepodobala skôr na chodiace kura. Pokiaľ je však perie zvolené s vkusom a citom, dokáže navodiť luxusný a jedinečný dojem zo šiat.

Namiesto šiat nohavice

Dôvodov, pre ktoré zvoliť nohavice namiesto klasických šiat je hneď niekoľko. Je to mimoriadne pohodlné, iné, štýlové a lichotivé figúre. Je pri tom úplne jedno, či to bude kostým, obtiahnuté alebo zvoncové nohavice, dokonca sú povolené aj overaly. Mala by si odvahu ísť do niečoho takéhoto? Pokiaľ fandíš udržateľnej móde, tieto „svadobné šaty“ ti rozhodne nezostanú visieť v skrini.

P.S. Ak si navyše berieš muža, o ktorom nie sú presvedčení ani tvoji rodičia či okolie, väčšiu rebéliu si snáď už ani nemôžeš dovoliť!

Štvorcové výstrihy

Veľké výstrihy sa nosili naposledy počas natáčania romantickej komédie Pretty Woman. Stále platí, že menej je viac, a to najmä pri výstrihoch a odhalených častiach tela. Tentokrát budú šatám dominovať štvorcové výstrihy. Logicky to tiež znamená, že šaty by mali mať hrubšie ramienka alebo rukávy.

Zvoní na 90. roky

Sú späť! Bláznivé, odvážne a neopakovateľné. Do módy sa dostali už toto leto a trendy budú aj v nasledujúcom roku. A ako vyzerá 90´s na svadobných šatách? Ide predovšetkým o hladké materiály, úzke ramienka, rovné strihy a satén. Podľa nás ide o typické družičkovské šaty, zmení sa len ich farba.

Zdroj: Hashtag.sk, theknot.com,
Odporúčame