Daj zbohom hustému obočiu: Tenké deväťdesiatkové kreácie hlásia návrat na scénu!

Niekedy nie je nutné ísť za každú cenu s každým trendom (Zdroj: Freepik/freepik)

#Zdá sa, že tento rok sa nesie v znamení návratu trendov z 90’s. Lesklé pery, francúzska manikúra či rôzne módne trendy? To všetko je v poriadku. Vracia sa však aj trend tenkého obočia. Rozmach zaznamenáva najmä na sociálnych sieťach. Zostaneš pri prirodzenej hrubšej klasike alebo podľahneš davu, vezmeš do ruky pinzetu a „vyšklbeš“ čo ti príde do cesty?

90’s v súčasnosti

Je známe, že móda a trendy v líčení majú tendenciu sa opakovať. Mysli na to najmä pri radikálnych očistách šatníka – niektoré staré kúsky sa neoplatí vyhodiť, môžu sa ti o pár rokov zísť. Takto je to aj s beauty trikmi, na ktoré by sme nemali zabúdať.

Trendy sa postupne vracajú, len s menšími úpravami. K upgradu dochádza najmä vplyvom atmosféry a štýlu súčasnosti. Nemusíš sa teda báť, že by sa vrátil trend tenkej čiarky namiesto obočia – toto bolo módnymi odborníkmi (snáď) pochované naveky!

Obočie ako Cara Delevingne je out!

Trend hrubého neupraveného obočia je konečne preč! Nie je nič horšie ako keď ti divoko rastúce obočie pokazí celkový dojem z krásneho make-upu. Netvrdíme, že si máš obočie vytrhať úplne, ale úprava prečnievajúcich chĺpkov by mala byť samozrejmá. Inak tvoje obočie pôsobí nepekne a tvoj vzhľad zanedbane.

Dva krát meraj, raz trhaj!

Skôr než chytíš pinzetu a horúčkovito vytrháš všetko, čo ti bude stáť v ceste, si tento krok poriadne premysli. Môže sa stať, že by ti chĺpky už dlhodobo nedorástli. Najskôr si teda premysli tvar a hrúbku finálneho obočia – skvelou pomôckou je, ak si to vyskúšaš pomocou make-upu. Budeš tak vidieť ako bude na tebe takéto obočie vyzerať.

Ak sa už naozaj pre tento krok rozhodneš, pamätaj aj na to, že údržba dokonalej línie upraveného obočia je náročnejšia a zaberie nejaký ten čas. Potom je potrebné si dobre zvoliť tvar a vytrhať chĺpky okolo tak, aby nebola narušená celistvosť obočia.

Obočie je dominantou tváre

Najdôležitejšie je, že sa ty budeš cítiť dobre. Maj však na pamäti aj to, že nie každému tenké obočie svedčí. Ak máš nižšie čelo, štíhle a jemné rysy tváre, tak je tento trend pre teba ako vyšitý.

Ak však naopak vlastníš vyššie čelo a tvár s ostrými rysmi, radšej zvoľ hustejšie obočie. Nielen, že by ti toto obočie nepasovalo, ale by aj úplne zaniklo pri bežnom líčení.

Niekedy nie je nutné ísť za každú cenu s každým trendom. Preto si trendy vyberaj podľa toho, v čom sa cítiš komfortne! Či už nosíš laminované alebo na tenko vytrhané obočie, hlavné je, aby si sa ty cítil dobre…

 

Sleduj nás aj na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame