Trend v líčení pier: Čierny rúž nie je výhradou Halloweenu, vyber si správny odtieň

Trend tmavých pier sa vyskytuje už ale viac ako 100 rokov (Zdroj: Freepik/freepik)

#Miluješ výrazné líčenie pier? V tom prípade je tento trend pre teba ako šitý na mieru! A nie, tmavé pery nemusia byť výlučne vecou Halloweenu… Ak v bežnom živote siahaš s obľubou po tmavých krvavých či hnedých odtieňoch, zamiluješ si aj túto novinku. Čierny rúž na perách je totiž viac, než len make-up na párty!

Je za tým kus histórie!

Ide o symboliku. „Posadnutosť“ čiernymi perami nie je výstrelkom modernej doby, hoci sa počas posledných rokov stále vracia do hry. Mnohé celebrity tento trend prezentujú tiež, a tmavé až čierne pery nosia na verejnosti s obľubou.

Trend tmavých pier sa vyskytuje už ale viac ako 100 rokov. Zásluha sa pripisuje Maksymilianovi Factorowiczovi – poľskému vizážistovi, ktorí sa zaslúžil o vizáž hviezd akými boli Jean Harlow, Clary Bow, Lucille Ball alebo Joan Crawford. Hviezdy Hollywoodu z doby čiernobielych filmov sa vďaka jeho zásluhe stali nezabudnuteľnými!

Prečo práve čierne pery?

Áno, je to tak, ako asi podľa mena tohto vizážistu tušíš. Pán Factorowicz je človek, ktorý stojí za založením značky Max Factor, ešte v roku 1909. Ako prvý vyvinul a začal používať čierne odtiene na perách. Dôvod bol prostý – filmové nasvietenie si vyžadovalo úplne iný prístup k farbám a kontrastom, než je tomu v súčasnosti.

Trend v súčasnosti

Už približne 4 roky sa objavujú čierne pery na prehliadkach svetových značiek, ako napríklad Chanel. Tento štýl sa dookola točí v mnohých podobách a odtieňoch každú sezónu.

Tak ako neexistuje jeden odtieň červenej, ani pri čiernej to nie je také jednoduché. Na trhu sa dá nájsť v mnohých podobách, napríklad s chladným modrým podtónom. Ikonickým je aj odtieň „rouge noir“, ktorý spája čiernu a červenú do funkčného celku. Je horúcim trendom na červených kobercoch, ale skvelo sa hodí aj na denný make-up look!

Ako si vybrať správny odtieň?

Ak uvažuješ nad tým, že by si do toho šiel, určite sa orientuj svojím podtónom pleti, ako pri všetkých make-up produktoch. Tmavofialový odtieň je vhodnejší pre bledšie typy, ktoré by s čiernou mohli pôsobiť príliš mŕtvo. Skvelou voľbou bude slivková fialová, tmavá čerešňová či temná vínová, ktoré budú vhodnou obmenou klasického červeného rúžu.

Ako pri každom výraznom líčení pier, aj tu nezabudni na jednu dôležitú vec – zvyšok make-upu drž v neutrálnych odtieňoch, aby mohli pery dostatočne vyniknúť. V prípade, že by si inde neubral, mohli by sa výrazne nalíčené pery či obočie „pobiť“ s ústami o pozornosť.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame