Staneš sa samurajom z feudálneho Japonska: Známa hra prichádza s novým titulom

Tento rok vyjde nový Assassin´s Creed (Zdroj: Ubisoft)

#Videoherné tituly z dielne štúdia Ubisoft patria aj napriek rozporuplným recenziám stále k najhranejším videohrám na celom svete. To platí najmä o populárnej značke Assassin´s Creed, ktorá so svojimi novými časťami neprestáva ani po 17 rokoch od vydania prvého dielu. Už tento rok k nám dorazí zároveň ďalší, na čo sa môžeme tešiť?

Nový Assassin´s Creed

Pôvodne bol podtitul tejto hry Red, čo sa však aktuálne oficiálne zmenilo na Assassin´s Creed: Shadows. Pôjde o vytúžený príchod tejto populárnej videohernej značky do feudálneho Japonska, teda na vlastnej koži zažijeme najväčšiu slávu obávaných samurajov. 

Nebudeme si klamať, Ubisoft vždy vedel traileri svojich hier spracovať tak, že v nás budili zimomriavky. To sa však v posledných rokoch ale nestretá s rovnakou kvalitou aj pri hraní samotnom. Trailer na Shadows vyzerá z fanúšikovského hľadiska naozaj božsky, ale ktovie aký bude teda ten samotný gameplay.

Čo môžeme očakávať?

Zaujímavosťou je, že vybrať si budeme môcť z dvoch verzií hrania. Buď za ženskú postavu, ktorá pôsobí práve ako stelesnenie vytúženého stealth módu hrania… Alebo za Yasukeho, černošského samuraja, ktorý bude reprezentovať skôr otvorený spôsob boja. Ak ti černošský samuraj nedáva zmysel, nie, v tomto prípade našťastie naozaj nejde o blackwashing. Yasuke bol podľa všetkého reálnou historickou postavou, čo by mohlo byť jedno z vítaných znamení návratu ku historickým koreňom značky AC.

Hry Assassin´s Creed: Shadows sa oficiálne dočkáme 15. novembra tohto roku, pričom dovtedy ešte určite dostaneme aj ukážky priamo z hrania. My sme určite veľmi zvedaví, pretože po ďalšom sklamaní už pravdepodobne mnoho fanúšikom ďalším titulom šancu nedá.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame