Hľadáš vianočnú brigádu? Zarobiť na darčeky sa dá rýchlo a jednoducho, s týmito prácami máš peniaze vo vrecku

Brigáda pri balení darčekov

Pred Vianocami je väčší nábor sezónnych pracovníkov (Zdroj: Getty Images)

#Vianoce sú obdobím s najväčším tržbami takmer v každom sektore. Mnohí predajcovia zarábajú len krátko pred sviatkami. Práve preto je v období októbra, novembra a decembra zvýšený záujem o brigádnikov, čo je šanca napríklad pre študentov, ako zarobiť peniaze na darčeky. Chopíš sa jej aj ty?


Hľadáš si novú prácu, alebo len máš chuť na zmenu? Bohatý výber rôznych ponúk nájdeš na kariera.sk.


Predajca vianočného sortimentu

Poznáš to – v každom nákupnom centre natrafíš na stánok s vianočnými dekoráciami. Zvyčajne ti zavadzia v hlavnej uličke, kde sa koncertuje obrovské množstvo ľudí. Práve tu postavia menšiu predajňu s umelými stromčekmi a dekoráciami.

Čo niekto môže vnímať ako prekážku v ceste, môžeš ty vidieť ako pracovnú príležitosť. Práca v týchto prevádzkach je fyzicky menej náročná, ale obrň sa psychicky pred častými banálnymi otázkami. A dáme ti ešte radu – naštuduj si aktuálne vianočné trendy.

Hodinová mzda: od 4 do 6 eur v závislosti od predajcu aj od regiónu

Kníhkupec

V kníhkupectve sa rozhodne oplatí uchádzať o prácu. Už teraz zháňajú brigádnikov na sezónny nápor zákazníkov. Možno patríme ku krajinách, kde sa málo číta, pred vianočnými sviatkami však v kníhkupectvách býva, paradoxne, poriadny frmol.

Nenadarmo sa hovorí, že „knihou nič nepokazíš“. Nejde však len o samotné knihy, predávajú sa tu aj CD, platne, papierenský sortiment a iné doplnky, ktoré ľudia často využívajú ako vianočný darček. Nehovoriac o tom, že v kníhkupectvách potrebujú „škriatkov“ aj na balenie zvýšeného počtu internetových objednávok.

Hodinová mzda: od 5 do 6 eur

Predaj živých stromčekov a kaprov

Živé stromčeky neodmysliteľne patria k čaru Vianoc. Predajcovia ich zvyčajne ponúkajú pred nákupnými centrami na parkovisku. Stačí sa dobre obliecť, nebáť sa fyzickej práce a budeš obdarený i vôňou čerstvých stromčekov. Priamo s nimi sa spája aj predaj kaprov. Jeden predajca zvyčajne ponúka prácu so stromčekmi, ako aj s kaprami. Takúto brigádu odporúčame skôr chlapom. Znova radíme obrniť sa trpezlivosťou, pretože zákazníci sú rôzni.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
10 knižných tipov pre romantické duše: Tieto ľúbostné príbehy prečítaš na jeden dych!

Hodinová mzda: od 5 do 7 eur

Práca na vianočných trhoch

Ak chceš pracovať na čerstvom vzduchu, možno si obľúbiš vianočné trhy. Vôňa pečených klobás, tradičného punču a medovníkov sa aj tento rok bude niesť v každom krajskom meste. Ak máš záujem pracovať v stánku, rozhodne sa poponáhľaj.

Zaujímavou ponukou môže byť aj práca na pražských, viedenských alebo budapeštianskych trhoch. Stačí sa s majiteľom dohodnúť na ubytovaní, prípadne na víkendovej práci, ktorá je pomerne žiadaná. V zahraničí dostaneš dvojnásobok slovenského zárobku.

Hodinová mzda: od 5 do 10 eur (v zahraničí pokojne aj dvakrát viac)

Zamestnať sa môžeš aj na trhoch v zahraničí
Zamestnať sa môžeš aj na trhoch v zahraničí (Zdroj: Unsplash.com/Arthur Edelmans)

Poradenstvo v parfumérii

Podobne ako v kníhkupectvách, tak aj v parfumériách majú pred Vianocami poriadnu tlačenicu. Obslúžiť treba každého zákazníka a ak ti práca v kozmetickom sektore vonia (ako inak), určite sa opýtaj, či nehľadajú na pár týždňov výpomoc.

Získaš obrovské množstvo skúseností (vrátane práce pod stresom), nový kolektív priateľov a možno aj nejakú zľavu na vianočný nákup. Túto prácu odporúčame skôr dievčatám, ktoré sa všeobecne vyznajú v kozmetike viac ako muži.

Hodinová mzda: od 5 do 7 eur

Nábor kuriérov

Mnohí riešia darčeky cez internet. Z pohodlia domova sa dá kúpiť všetko – od náhrdelníka, až po chladničku. Kuriéri si preto v novembri a decembri poriadne siahnu na dno síl. Ak nemáš problémy šoférovať a chceš im pomôcť, čo najskôr kontaktuj vybranú spoločnosť so záujmom o brigádu.

Jediné, čo bude spoločnosť limitovať, je počet áut a dodávok, ktoré vlastní. Zdôrazňujeme, že pri práci kuriéra je nevyhnutný vodičský preukaz na auto alebo dodávku (podľa potreby), pretože zamestnávateľ nebude mať časť na zaúčanie a kurzy. Taktiež sa priprav na väčšiu zodpovednosť a častú komunikáciu so zákazníkmi, ktorá je pomerne náročná.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Si pravý fanúšik Moma? Dáš tento kvíz na plný počet?

Hodinová mzda: od 5 do 8 eur

Balenie darčekov

Mnohé eshopy celoročne ponúkajú balenie objednávok do darčekových verzií. Ľudia túto možnosť najčastejšie využívajú práve pred Vianocami, a preto aj eshopy musia posilniť svoj tím. Keďže si pridajú zopár eur na špeciálnom balení, môžu zamestnať pár síl navyše.

Ak si kreatívny typ a miluješ piplačku, toto by mohol byť džob ako stvorený pre teba. Denne budeš pracovať najmä svojimi šikovnými rukami, aby si kvalitne zabalil čo najviac darčekov. Dostaneš slušné peniaze a vlastné darčeky vďaka skúsenostiam zabalíš raz-dva.

Hodinová mzda: od 4 do 6 eur

Vianočný operátor

Aj slovenskí operátori majú počas Vianoc zvýšený počet objednávok. Tvojou úlohou vianočného operátora bude kontaktovať zákazníkov a ponúkať im rôzne vianočné benefity, zľavy, nové služby a najmä smartfóny k paušálom.

Nevyhnutnosťou je nebojácnosť a schopnosť plynulej konverzácie aj počas vypätých situácií. Mnohí zmenu operátorov či navýšenie paušálu riešia telefonicky a práve ty bude tým prostredníkom, ktorý im túto službu vybaví.

Hodinová mzda: od 5 do 7 eur


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame