Dnešné problémy mladých, ktoré naši rodičia nikdy nepochopia: Budeš súhlasiť?

Photo by Jake Ingle on Unsplash

#Tak a je to tu! Konečne nemáš násť, ale môžeš sa pochváliť, že aj ty patríš k dvadsiatnikom. Dospelosť je fajn. Začínaš si užívať slobodu, ktorá je na nezaplatenie. Ak ostávaš cez víkend na internáte, alebo bývanie zdieľaš s kamošmi, nemusíš behať každú sobotu s vysávačom po izbe len preto, že ti to prikázala mamina.

Aj ona však kedysi stála na prahu dospelosti. No tvoji rodičia mali absolútne iné podmienky a sú veci, ktorým len tak ľahko neporozumejú. Nie preto, že by nechceli, jednoducho si to nevedia predstaviť, pretože ich mladosť bola úplne iná. Toto je 5 kľúčových problémov našej generácie, ktoré rodičia nikdy nepochopia.

#1 Rande na slepo

Áno, je to jasné. Aj tvoja mama mala stres z prvého rande. No určite nemusela absolvovať celý ten (ne)potrebný proces, ktorý pozná väčšina z nás. Najprv hľadanie partnera cez internet, potom neustále písanie, ktoré vyústilo do stretnutia. To je neraz nečakaným prekvapením pre obe strany. Ak náhodou nevyšlo podľa tvojich predstáv, aj tak je veľká pravdepodobnosť, že ťa ten druhý vystalkuje na všetkých sociálnych sieťach. A o zábavu máš určite postarané.

#2 Nejasné správy

Textové správy bývajú niekedy poriadne zložité. Napriek obrovskému množstvu rôznych emotikonov nedokážu naplno vyjadriť stav pisateľa. A ty len neveriacky hľadíš na mobil a uvažuješ, čo tým chcel autor asi povedať. Už len obyčajná odpoveď typu „No určite!“ ťa môže dostať do poriadnej dilemy. Je, či nie je v tom ukrytá irónia? To je otázka!

Photo by Joseph Gruenthal on Unsplash

#3 Cestovanie

Keď boli rodičia v tvojom veku, možno už makali na stavbe vlastného domu. Alebo čakali na pridelenie bytu. O cestovaní nemohla byť ani reči. Maximálne si urobili výlet na najbližšiu priehradu. Ale teba viac, ako vlastné bývanie, trápi počet destinácií, ktoré si prešiel. Najskôr chceš toho zažiť čo najviac a usadiť sa až potom. A to naši rodičia často nechápu.

#4 Stále online

Na webe nájdeš (skoro) všetko. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo máš neustále oči zapichnuté v mobile. Riešiš na ňom pracovné veci, donášku jedla a iné drobnosti. Dokonca myslíš aj na rodičov. Možno nevedia, že ten kupón na wellness pobyt, ktorý si im dal na Vianoce, stal naozaj len pár šupov. Aj generácia našich rodičov vie používať internet, no ešte stále pre nich predstavuje krajinu nepoznaných možností. Nie všetko začína a končí Facebookom.

Zdroj: William Iven/Pixabay

#5 Drahé bývanie

Rozmýšľaš nad budúcnosťou? Ak si si niekedy očkom pozrel ponuku nehnuteľností v tvojom okolí, určite ťa nemilo prekvapili ceny. Sú astronomické, nadnesené a určite si žiadny byt nekúpiš tým, že si budeš odkladať nejaké to percento z výplaty. Okrem toho, ani dostať hypotéku, s ktorou sa banke upíšeš na pár desaťročí, nebýva jednoduché. V minulosti mladí nemuseli platiť za vlastné bývanie vysoké čiastky. Byt či dom dostali od štátu, alebo boli dostupné za omnoho nižšie ceny.

Photo by Sven Brandsma on Unsplash
Zdroj: Hashtag.sk, Unwritten
Odporúčame