Topil si sa už niekedy? Vďaka tomuto simulátoru zistíš, aké to asi môže byť

topiaci sa človek

Ak máš rád adrenalín, no užiť si ho vieš jedine v bezpečí, toto video ti zaručene zdvihne tlak (Zdroj: Unsplash/ Tim Marshall)

#Zamýšľal si sa už niekedy nad tým, aké hrozné musí byť, keď sa človek topí? Ak aj nie, muž menom Henry Pyyhtiä, na Youtube známy ako @HegeAkaJesus, určite áno. Jeho simulátor, v ktorom sa zúfalý muž snaží zachrániť pred utopením, ti určite zoberie dych. Portál Ladbible. com tiež informuje, že video má byť varovaním, aké nebezpečenstvo a trápenie čaká nešťastníka, ktorý spadne z plachetnice do vody.

Len pre silné povahy

Video má vyvolať v divákovi pocit, aký by asi mal, ak by sa topil. Jeho účelom je pripomenúť, že treba byť naozaj opatrný, pokiaľ sa rozhodneš napríklad vyplávať s priateľmi na more. Uvidíš v ňom muža, ktorý sa snaží spamätať po tom, ako ho plachta z plachetnice zhodila z lode do mora.

Každý, kto už niekedy plachtil plachetnicou na šírom mori, asi vie, že keď zosilnie vietor, rýchlosť plavby sa dramaticky zvýši. Presne to sa stane na začiatku videa. Muž sa tak nešťastnou náhodou ocitá v mori. Nič, len on a oceán všade vôkol. Hoci sa snaží volať o pomoc, ako len môže, je to márne. Naozaj hrozná predstava, nie?

Vďaka simulátoru si tiež uvedomíš, aké náročné môže byť riadenie lode veľkosti, akú má aj loď ukázaná vo videu, keď ju musíš riadiť jednou rukou. Ak sa teda chystáš cez leto podniknúť podobné dobrodružstvo, daj si dobrý pozor na to, aby si mal všetko pod kontrolou, a to počas celej plavby.

Záchranná vesta je nutnosťou

Topiaci sa muž zúfalo volá na svojho priateľa Charlesa, aby mu prišiel na pomoc. Zo začiatku je ešte schopný udržať hlavu nad vodou, no po chvíli začína jeho telo klesať pod hladinu. Tesne predtým, ako sa stratí pod hladinou, môžeš počuť, ako namáhavo sa mu dýcha, ako mu čoraz rýchlejšie ubúdajú sily.

V momente, keď mu definitívne dochádzajú sily, si uvedomí, že jeho priateľ je aj s plachetnicou definitívne preč, a jeho nádej na záchranu je takmer nulová. V tomto momente v tebe simulátor vyvolá skutočnú úzkosť a beznádej. Video končí s popisom, že muž zomrel po 4 minútach a 20 sekundách. Účelom videa je ukázať, ako rýchlo ľudskému telo dochádzajú v podobných prípadoch sily. Aj preto je naozaj dôležité, aby mal dotyčný vždy po ruke záchrannú vestu.

Početné komentáre a reakcie na seba nenechali dlho čakať.

„V takej situácií by som sa najviac bál toho, že nablízku by bol žralok,“ napísal jeden z komentujúcich.

„Môj otec zomrel utopením sa v oceáne,“ vyhlásil ďalší.

„Občas pozerám toto video, aby som si vedel predstaviť, aké to pre neho bolo v momente, keď sa topil.“

Aké pocity máš zo simulátoru ty?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame