Pre nový Top Gun zložili piesne aj Lady Gaga či OneRepublic: Vybrali sme 3 najlepšie, ktoré vo filme zaznejú

Tom Cruise vo filme Top Gun: Maverick

Tom Cruise vo filme Top Gun: Maverick (Zdroj: Paramount Pictures)

#Nový Top Gun sa koncom mája dostane do kín. Prvé hodnotenia od kritikov sľubujú parádnu jazdu a Metascore sa napokon zastavil niekde na 80 %. Nemusí to znieť ako vysoké číslo, lenže takéto hodnoty od overených kritikov nedosahovali ani nový Batman, ani Joker – a pozri, ako dopadli.

S Top Gunom sa už tradične spájajú aj originálne piesne. Tie nemôžu chýbať ani v sequeli. Postarali sa o ne Lady Gaga a skupina OneRepublic. Originálny soundtrack pre film zložil Hans Zimmer (Piráti z Karibiku, Interstellar, Duna…) a okorenený je práve spomínanými piesňami. Maverick sa do kín pozrie už 26. mája. Ktorá skladba sa ti páči najviac?


Umelá inteligencia a deepfake vo videoklipe? Kendrick Lamar prichádza s revolúciou, mení sa na Willa Smitha či Kanyeho Westa


Lady Gaga – Hold My Hand

Titulná skladba sequelu pre Top Gun vznikla napokon ženskou rukou. A sme sa za veľmi radi. Lady Gaga je dnes mimoriadne žiadaná interpretka a my jej fandíme tiež. Preto sme teší, že sa skladba podarila na výbornú a Gaga tak znova bude atakovať oscarovú nomináciu. Dnes ju už navyše hrajú aj slovenské rádiá a na YouTube je zaslúžene v trendoch.

OneRepublic – I Ain’t Warried

O veľké prekvapenie sa nám tentokrát postarala partia chalanov z OneRepublic. Pieseň I Ain’t Worried bude sekundárnou skladbou. Aj v tomto prípade platí, že ju film preslávi natoľko, aby sa z nej stal hit. Napriek tomu, že je o niečo kratšia, ako sme si pôvodne predstavovali (na to sme však pri OneRepublic už zvyknutí), ide o dobrý počin.

Kenny Loggins – Danger Zone

No a aká by to bola nostalgia, keby nezaznela aj pieseň Danger Zone z pôvodného filmu? Spevák Kenny Loggins zložil pieseň ešte v roku 1986, keď vyšiel prvý film. Aj keď nepôjde o hlavnú skladbu (tú tento rok zložila Gaga), vo filme jednoznačne zaznie.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame