Umelá inteligencia a deepfake vo videoklipe? Kendrick Lamar prichádza s revolúciou, mení sa na Willa Smitha či Kanyeho Westa

Kendrick Lamar sa v novom klipe mení na rôzne známe osobnosti

Kendrick Lamar sa v novom klipe mení na rôzne známe osobnosti (Zdroj: YouTube/Kendrick Lamar)

#Nie je už svet trochu mimo? Nedávny videoklip Kendricka Lamara búra internet. Singel s názvom The Heart Part 5 ukazuje, že deepfakes nevyužívajú už len dezinformátori. Raper sa počas 5-minútového one-take videa mení na Willa Smitha, OJ Simpsona, Kanye Westa či Kobeho Bryanta.

Vďaka umelej inteligencii dokáže Lamarova tvár meniť podobu a to vo forme, v akej sme to doteraz v hudobnej klipe ešte nevideli. Jeho tvár sa vie plynule premeniť na jedného zo spomínaných Američanov. Využitie však nie je náhodné, ale viaže sa na každého aktéra veľmi zaujímavým spôsobom.

Zrejme až týmto videom, ktoré sa nepochybne dostane k miliónom ľudí, môžeme hovoriť o deepfake ako o funkcii, ktorá je jednou z revolúcii dnešnej filmovej doby. Kendrick si videoklip sám režíroval so spoločnosťou Deep Voodoo a výsledok jednoznačne stojí za to. Čo hovoríš na nový klip The Heart Part 5 a na využitie umelej inteligencie?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame