Nevieš kam na dovolenku? Poznáme TOP 6 destinácií sveta, v rebríčku je aj obľúbené turistické miesto Slovákov

Dubrovník

Dubrovník. (Zdroj: Unsplash.com / Ivan Ivankovic)

#Výber dovolenky môže byť niekedy skutočne náročný. Toľko krajín a miest. Ako si teda vybrať tú najlepšiu destináciu? Zaručená odpoveď na túto otázku neexistuje. My ti však prinášame top 6 destinácií, ktoré stoja za to vidieť.

Rebríček týchto unikátnych miest zostavil uznávaný portál Tripadvisor, ktorý patrí medzi najznámejšie cestovateľské weby. Pozri si, ktoré destinácie vybrali ako tie najpopulárnejšie za rok 2022.

1. Malorka, Baleárske ostrovy

Malorka rozhodne patrí medzi najobľúbenejšie destinácie. Vyhľadávajú ju ľudia z najrôznejších častí sveta. Na tomto mieste si každý môže nájsť to svoje. Nachádza sa tu množstvo pláží, zátok, veľkých pohorí ale aj romantických rybárskych dediniek. Či dokonca rustikálny vidiek, kde môžeš vidieť mandľové alebo olivové háje.

Malorka
Malorka. (Zdroj: Unsplash.com / Eugene Zhyvchik)

2. Káhira, Egypt

Na toto mesto by mali rozhodne zabudnúť ľudia, ktorí milujú kľud a pokoj. Ide totiž o starobylé mesto, ktoré je metropolov a jedným z najväčších miest na Blízkom východe. Je tu teda problém z dopravou a nachádza sa tu množstvo ľudí. Avšak mesto tisícich minaretov je ideálne na spoznanie egyptskej histórie a kultúry.

Káhira
Káhira. (Zdroj: Unsplash.com / Omar Elsharawy)

3. Rhodos, Dodekanés

Rhodos je jedným z 12 ostrov Dodekanézy. Jedná sa však aj o najobľúbenejší spomedzi nich. Ide o zachovalé stredoveké mesto, ktoré je však už na pobrežiach posiate množstvom rezortov. Stále sa tu však nájdu aj miesto, kde môžeš nájsť unikátne dedinky.

Rhodos
Rhodos. (Zdroj: Unsplash.com / Michal Matlon)

4. Tulum, Mexiko

Ide o mesto, ktoré kedysi dávno postavili Mayovia. Svoju historickú kultúru si v ruinách udržalo až doteraz a možno práve preto patrí medzi najpopulárnejšie destinácie. Okrem toho si môžeš vychutnať aj podzemnú rieku či jaskyne. Nechýba však ani oddych na prekrásnej pláži.

Tulum
Tulum. (Zdroj: Unsplash.com / Vince Russell)

5. Dubrovník, Chorvátsko

Chorvátsko patri bezpochyby medzi obľúbené slovenské destinácie a niet sa čomu diviť. Dubrovník sa dokázal spamätať z vojnových škôd a dnes láka mnoho turistov. Okrem toho, že ide o cenovo dostupné mesto pre mnoho európskych cestovateľov, získa si vás aj svojou očarujúcou atmosférou.

Dubrovník
Dubrovník. (Zdroj: Unsplash.com / Ivan Ivankovic)

6. Ibiza, Baleárske ostrovy

Tak na toto miesto ťa určite priláka ich nočný život. Toto mesto totiž nikdy nespí. Okrem množstva hotelov či reštaurácií sa tu totiž nachádza aj veľa barov. Nechajte sa pohltiť kultúrov tohto miesta.

Ibiza
Ibiza. (Zdroj: Unsplash.com / Michael Tomlinson)
Zdroj: hashtag.sk, tripadvisor.com
Odporúčame