Toto je 10 najvplyvnejších influencerov za rok 2023: Sleduješ niektorého z nich aj ty?

Medzi najvplyvnejších influencerov sa tento rok dostal (Zdroj: Unsplash/Maddi Bazzocco)

#Forbes v spolupráci s agentúrou GroupM vydal už v poradí piaty rebríček Top 20 influencerov Slovenska. V tohtoročnom rebríčku najvplyvnejších influencerov sa objavili mená známe z predošlých ročníkov, ale aj niekoľko nováčikov. Niektorí síce majú na sociálnych sieťach menej sledovateľov ako iní, no napriek tomu o nich vieme viac. Do rebríčku influencerov sa tento rok dostali nielen tréneri a herci, ale aj neuropsychológ a cukrárka. Celý rebríček si môžeš prečítať v magazíne Forbes, my ti prinášame 10 najlepších.

Maroš Molnár

Rodák zo Žiaru nad Hronom sa stal najvplyvnejším slovenským influencerom už tretíkrát po sebe. Celé Slovensko malo Maroša Molnára možnosť spoznať v televíznej šou Extrémne premeny, práve vďaka nemu dokázalo viacero ľudí s obezitou schudnúť a dopracovať sa k zdravšiemu životnému štýlu. Okrem toho, že má vlastné centrum funkčného a silového tréningu Molfit, je tiež autorom úspešnej knihy Gauč alebo šťastie. Na jeho Instagrame nájdeš rôzne videá zamerané nielen na silový tréning, ale aj na zvyšovanie motivácie a inšpirácie.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Maros Molnar | Fitness (@maros_molnar)

Milan Bez Mapy

Milan Bardún síce vyštudoval Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, no známy je predovšetkým pre svoj cestovateľský blog Milan Bez Mapy. Ten začal pôvodne len ako hobby, no od roku 2016 je pre Milana prácou na plný úväzok. Blog Milan Bez Mapy prešiel zaujímavým vývojom. Najprv sa zameriaval na tipy, ako cestovať čo najlacnejšie, no neskôr začal uverejňovať vlastné, viac autorské príspevky. V nich nájdeš Milanove vlastné zážitky z ciest a tiež veľa cenných informácií z odvetvia cestovného ruchu. Ak by si chcel spoznať Milanovu podrobnú cestu za úspechom, prečítaj si jeho autobiografiu Influencer. Milanovi tvorbu nájdeš nielen na Instagrame a TikToku, ale aj na Facebooku.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Milan Bardún (@milan_bezmapy)

<script>

Mozgová atletika

Za podcastom Mozgová atletika stojí Denis Kováč spolu so svojim bratom. Vo svojom podcaste ti originálnou a zrozumiteľnou formou priblížia rôzne vedecké, psychologické či iné témy a knihy. Tento projekt v sebe zahŕňa aj prednášky. To, že sa projektu skutočne darí, dokazuje aj fakt, že vlani sa Mozgová atletika stala tretím najobľúbenejším podcastom na Slovensku, pričom tento rok sa v súťaži Podcast roka umiestnila taktiež na treťom mieste, konkrétne v kategórii Pokrok. Denisa by si našiel aj v kategórii Sociálni inovátori a verejná správa rebríčku Forbes 30.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mozgová Atletika Podcast | Edukačné videá (@mozgova.atletika)

<script>

Adriana Poláková

Adriana Poláková sa v rebríčku najlepších influencerov umiestnila po druhýkrát. Začínala v Teleráne televízie Markíza, venovala sa pečeniu, neskôr sa stala autorkou niekoľkých úspešných kuchárskych kníh. Bola tiež súčasťou tímu Kuchyňa Lidla. Na jej Instagrame nájdeš nielen pekárenské recepty, ale aj momenty z Adrianinho života, ktorá ťa buď pobavia, alebo ti aspoň dodajú trochu tej pozitívnej energie.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa AdrianaPolakovaofficial (@adriana_polakova)

<script>

Robert Krause

Neuropsychológ Robert Krause sa v rebríčku TOP influencerov objavil po prvýkrát. Je zároveň najúspešnejším z tohtoročných nováčikov. Poznáš ho aj nielen vďaka jeho sociálnym sieťam, kde sa dozvieš mnoho zaujímavých a užitočných informácií nielen o psychických problémoch. Vo svojich príspevkoch ti zrozumiteľným spôsobom priblíži vedecké informácie, ktoré by is si inak musel oveľa namáhavejšou cestou hľadať na internete či v literatúre. Krause je tiež autorom kníh Detský mozog: Novorodenec a Detský mozog: Batoľa. Okrem lekárskej činnosti prednáša tiež na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Poznať ho môžeš aj vďaka jeho online relácii TV Markíza, Spoznaj myseľ s Dr. Krause.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Robert KRAUSE, Dr. Psych., PhD., MBA🇸🇰 (@doctorkrause)

<script>

Garáž.tv

Projekt Garáž.tv sa stal v roku 2019 najúspešnejším influencerským projektom. Stojí za ním niekoľko šikovných ľudí, ktorí testujú a recenzujú automobily. Ide tiež o jeden z najúspešnejších automobilových kanálov na Slovensku a tiež v Česku. Okrem zakladateľa Rasťa Chválu je dôležitým členom aj Martin „Šulko“ Šulek, ktorý je taktiež recenzentom, no aj cestovateľom. Do tímu ďalej patria Marian Mecháček, Vašo Lipavský a manažér Tomáš Dittrich. Aj Garáž.tv pôvodne začínal ako hobby človeka, ktorý mal v automobilovom priemysle dlhoročné skúsenosti. To všetko v projekte naplno zúročil a ak budeš hľadať kvalitný internetový obsah z tohto odvetvia, je pravdepodobné, že často natrafíš práve na ich videá.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa @garaz.tv

<script>

Veronika Cifrová Ostrihoňová

Veronika Cifrová Ostrihoňová sa pôvodne živila ako redaktorka Televíznych novín v televízii Markíza a vidieť si ju mohol aj v Šoubiz novinách. V prestížnej ankete Osobnosť televíznej obrazovky získala cenu v kategíii Redaktor spravodajstva. Neskôr svoje tvorivé ambície zúžitkovala recenziami kníh a podcastoch. Od roku 2017 však má vlastnú talkshow Sit down s Veronikou, v ktorej už vyspovedala mnoho známych či zaujímavých ľudí. Stojí aj za iniciatívou Žemy_2020, ktorej snahou je prispievať k riešeniu rovnosti príležitostí medzi mužmi a ženami.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova)

<script>

Táňa Pauhofová

Hoci sa Táňa Pauhofová zúčastňovala matematických olympiád a desať rokov sa učila karate, všetci ju poznáme hlavne ako herečku. Pred kamerou sa po prvýkrát objavila ako dvanásťročná v televíznom seriálu Škriatok. Už niekoľko rokov patrí k popredným slovenským herečkám hrajúcim v divadle a tiež vo filme, ktoré sú nielen obsadzované, ale aj aktívne na sociálnych sieťach. Zahrala si aj v minisérii Horiaci ker spoločnosti HBO Europe, vidieť si ju mohol aj v seriáli Terapia. Medzi jej úspechy patrí aj nominácia na Českého leva a divadelné ocenenie Dosky.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tana Pauhofova (@tana_pauhofova_official)

<script>

Monika Hilmerová

Monika Hilmerová je väčšine ľudí známa ako herečka. Od šestnástich rokov bola členkou Radošinského naivného divadla, pôsobila aj v Činohre SND, Štúdiu L+S a iných divadlách. Poznáš ju, samozrejme, aj z televíznej obrazovky. Hrala v Ordinácii v ružovej záhrade, Búrlivom víne či Oteckoch. No očividne sa jej darí aj ako influencerke. V rebríčku TOP influencerov sa umiestnila po tretíkrát, hoci tento rok jej umiestnenie oproti vlaňajšku pokleslo. Spolu so svojim manželom, tanečníkom a choreografom Jaroslavom Bekrom sa stali tvárami príručky s názvom „Viete, čo robia vaše deti?“.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Hilmerová official (@hilmerovamonika)

<script>

Zuzana Vačková

Herečka Zuzana Vačková je už niekoľko rokov známou influencerkou. Aktívna je na Instagrame, TikToku a aj na Youtube, kde publikuje rozhovory so slovenskými osobnosťami. Podobne, ako aj iní influenceri z hereckej branže, aj ona na svojich sociálnych sieťach zdieľa okamihy so svojho života, za čo jej jej mnoho jej fanúšikov naozaj vďačných. Ako však sama zdôrazňuje, svojim fanúšikom sa snaží neustále prinášať kvalitný obsah. Pokiaľ máš aspoň základný prehľad medzi slovenskými influencermi, určite ťa neprekvapí, že v rebríčku TOP slovenských influencerov Zuzana nie je žiadnym nováčikom. No aj jej pozícia jej tento rok nižšia ako minulé roky.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Vackova (@zuzanavackova)

<script>

Sleduj nás Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, forbes.sk
Odporúčame