Tomáš Deák nebude na tento zápas spomínať v najlepšom: Po naskočenom kolene súpera letel k zemi už v 1. kole

Tomáš Deák

Tomáš Deák sa necháva dobiť na zemi (Zdroj: Instagram/aca_mma)

#Slovenský MMA bojovník Tomáš Deák absolvoval premiérový duel v mušej váhovej kategórii do 57 kilogramov. Ten mu ale vôbec nevyšiel podľa jeho predstáv a už po necelých dvoch minútach ho jeho kirgizský súper kompletne zasypal údermi. Deák upravil svoje skóre v organizácii ACA na 2-2 a po tejto jasnej prehre sa mu výrazne vzdialila šanca zabojovať o titul.

Naskočené koleno a salva úderov

S prestupom do nižšej váhovky prišli aj očakávania, že v nej bude rodák spod Tatier rýchlejší a jeho silová prevaha nad súpermi bude ešte výraznejšia než v bantamovej váhe. Žiadny z týchto atribútov ale nestihol v zápase ukázať, keďže od začiatku do konca mal zápas v rukách jeho súper Ryskulbek Ibraimov.

Ten do zápasu s Deákom ťahal šnúru 9 zápasov, ktoré sa neskončili knokautom. Od Ibraimova sa očakávala dominancia predovšetkým na zemi, no už od prvých sekúnd ťahal za dlhší koniec aj v postoji. Tesne pred koncom druhej minúty rozbehol na Deáka kombináciu, ktorú zavrel naskočeným kolenom. Po úspešnom knockdowne spustil na Slováka zbíjačku úderov a rozhodcovi dlho netrvalo, kým duel predčasne ukončil.

Tomáš Deák a jeho ďalšie kariérne kroky

Tomáš Deák to mal pred súbojom s Ibraimovom veľmi dobre rozbehnuté. Aj keď sa mu jeho debut pod taktovkou ACA nevydaril, v nasledujúcich dvoch zápasoch z pozície outsidera šokoval svojich súperov. Pred očami čečenského diktátora Kadyrova utiahol tamojšiu hviezdu už v 1. kole a raketovo vystrelil vo svetovom rebríčku.

Po premiérovej prehre v nižšej váhovke bude teraz slovenský bojovník čeliť poriadnej dileme predovšetkým ohľadom hmotnostnej kategórie. Svoje najväčšie kariérne úspechy dosiahol vo váhe do 61 kilogramov a je otázne, či dá mušej váhe ešte jednu šancu, alebo sa vráti späť do bantamu.

V ktorej váhovej kategórii by mal Tomáš Deák pokračovať?

Zdroj: hashtag.sk