Naše tipy na víkend #12: Čaká ťa nadupaný playlist, filmová novinka aj kúsok starej dobrej prokrastinácie

naše tipy na víkend dievča počúva hudbu na posteli

Naše tipy na víkend tentokrát aj pre zaneprázdnenejších ľudí (Zdroj: GettyImages)

#Ak toto náhodou číta niekto, kto vedie monotónny život, môžeme si podať ruky. Ako pracujúci študent často uviaznem v rutine, a preto si musím život ozvláštňovať niečím nezvyčajným. Náplňou mojej práce sú sociálne siete a videotvorba, takže môžem povedať, že som videl väčšinu z toho, čo už na internete je. Dnes som pre teba ale vypichol niekoľko vecí, ktoré ma v poslednej dobe inšpirovali a zaujali.

Kluci z Prahy

Janek Rubeš a Honza Mikulka sú aspoň pre mňa legendami československého internetu. Janeka si niektorí môžu pamätať zo Stream.cz a prvej série Kazmovej One Man Show. Nemenej známy Honza bol jedným z prvých youtuberov v našich končinách a na svojom starom kanále Česká Bomba sa mu podarilo zopár solídnych virálov. Spolu pôvodne vytvorili youtube kanál HONEST GUIDE a relatívne nedávno aj kanál Kluci z Prahy. Od iných tvorcov sa odlišujú predovšetkým tematicky, pretože ukazujú nie len zaujímavé české miesta a kuriozity, ale robia aj experimenty a odhaľujú podvodníkov.

Hudobné okienko

Teraz poteším milovníkov rapu …ale starého dobrého rapu. Rád si robím playlisty, ktoré si púšťam v rôznych životných situáciách. Naposledy som si vytvoril jeden kratší pri príležitosti úspešných dokončení projektov.

Filmové okienko

Asi v každom bežnom článku s tipmi na víkend sa objaví aj nejaký film. Ja nebudem výnimkou a odporúčam film Wrong Turn (2021). Ide o reboot filmovej série Pach krvi, avšak oproti iným rebootom je tento naozaj podarený. Ak máš rád horory a obzvlášť horory, ktoré nie sú typickými naháňačkami sprevádzanými krikom, toto bude určite pre teba. Prirovnal by som to k filmu Midsommar (2019), kvôli veľmi podobnej atmosfére.

Prospešná prokrastinácia

Rád pracujem a pracujem často. Preto chcem zamestnávať mozog aj vo chvíľach, kedy mám kúsok voľného času. Ešte v roku 2009, keď som fičal na mobilných Java hrách, som objavil jednu skákačku, ktorá niesla názov SolaRola. Pred pár dňami som si na ňu spomenul a zistil, že ju prerobili aj do verzií pre Android a iOS. V hre na teba čakajú bludiská a rébusy, ktoré treba logicky vyriešiť. Celá hra je sprevádzaná aj milým epickým príbehom a pôvodnou hudbou z roku 2007. Neskutočná nostalgia! Ak máš chuť na niečo takéto, stiahnuť si ju môžeš TU.

 


Čo hovoríš na naše tipy na víkend? O svoj názor sa môžeš s nami podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame