Pociťuješ v poslednej dobe nervozitu? Vyskúšaj tieto lacné antistresové pomôcky

antistresová pomôcka

Máme pre teba super tipy na antistresové pomôcky (Zdroj: Freepik/pixel-shot.com)

#Stres je skutočne nepríjemným stavom, ktorého je najlepšie sa čo najskôr zbaviť. Čo však robiť, keď ti meditačná hudba už lezie na nervy a dychové cvičenia ťa ešte viac rozčuľujú? Pozreli sme sa na niekoľko skvelých tipov antistresových pomôcok, ktoré zoženieš aj na našom trhu za pár drobných.

Fidget spinner, kinetický piesok alebo magnetické guľôčky. Všetky tieto veci spája jedna vec – zamestnajú tvoje ruky, zmysly a teda aj myseľ. Sú jednoduché, no napriek tomu majú tú magickú schopnosť upútať tvoju pozornosť aj na polhodinu, možno aj niekoľko hodín. Po ktorej teda siahneš ty?

Fidget spinner

Fidget spinner je taktiež typ antistresovej hračky. V jej strede je ložisko, vďaka ktorému sa otáča zvyšok hračky, ktorý môže byť z mosadze, nerezovej ocele, titánu, medi či plastu. Hoci táto hračka bola vynájdená už v 90. rokoch 20. storočia, začala byť veľmi populárna až v roku 2017.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amanda Acton (@actonwrites)

Lávová lampa

Lávová lampa alebo magma lampa je druh svietidla, ktorý sa väčšinou používa ako dekorácia. Lampa sa vyrába v rôznych tvaroch a s rôzne zafarbenou vodou a voskom. Lávovú lampu vynašiel Angličan Edward Craven Walker v roku 1963. Pomenoval ju Astrolight a predstavil v Hamburgu v roku 1965. Odvtedy sa stala upokojujúcim nástrojom pre milióny ľudí.

Magnetické guličky

Magnetické guličky sú antistresovou pomôckou pre všetky vekové kategórie. Dajú sa spájať, modelovať a formovať presne podľa tvojej fantázie. A najlepšie na tom je, že za pár eur si ich zoženieš skutočne kopec! Nezaberajú veľa miesta a tak si ich môžeš zobrať kdekoľvek so sebou.

Senzorické hračky Pop it

Táto vychytávka je skvelá zmyslová hračka, s ktorou sa poriadne vrátite do detstva. Hračka Pop it je ideálny pre úľavu od stresu a úzkosti. Prichytil si sa, že praskáš bublinkovú fóliu priamo z krabice balíčka? Potom si zamiluješ aj túto fidgetovou hračku. Stačí stlačiť a vydá mierny praskavý zvuk.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Universo Fidget (@universo.fidget)

Kinetický piesok

Kinetický piesok má naozaj unikátnu konzistenciu, pretože sa sype, ale zároveň drží pri sebe ako modelovacia hmota. Je veľmi jemný a hladký. Kúzlo jeho konzistencie spočíva v zložení, kedy 98% tvorí čistý piesok a 2% tajná zmes. Nájsť ho môžeš aj pod názvom tekutý alebo magický piesok.

Antistresová loptička

Niet nad nestarnúcu klasiku. Antistresovú loptičku môžeš stláčať, pučiť, demolovať. Všetky tvoje emócie zvládne a rada ti pomôže s ich ventiláciou. Na trhu nájdeš množstvo prevedení, od plnených slizom po mäkké loptičky. Môžu mať tiež rôzne tvary a potlače, aby si si mohol vybrať tú správnu pre svoje potreby.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame