Európska elita sa pobije o kráľovské peniaze: Tipsport Gamechanger spoznal mená účastníkov, známa je prvá dvojica

Samuel Krištofič po zápase s Robom Pukačom

Samuel "Pirát" Krištofič (Zdroj: instagram.com/pirat_kristofic)

#Najväčší projekt, aký kedy akákoľvek európska MMA organizácia vytvorila, je Tipsport Gamechanger z dielne Oktagonu. Šestnásťčlenná pyramída welterových váh korunuje jedného víťaza, ktorý si odnesie prémiu 300 000 eur. Medzi zvyšných 15 bojovníkov sa ina základe kola, v ktorom vypadli, rozdelí 700-tisíc. Oktagon zverejnil mená všetkých 16 bojovníkov a mesiac pred úvodným kolom je známy už prvý osemfinálový duel.

Nasadení vs. nenasadení

Osemfinálové kolo, ktoré prebehne 4. marca v Ostrave, ponúkne 8 duelov, o ktorých zložení rozhodne promotér Ondřej Novotný. Je už ale isté, že v prvom kole základnej šestnástky uvidíme maximálne 3 súboje bojovníkov, ktorí sa už v Oktagone predstavili. Bojovníci sú rozdelení do dvoch skupín – nasadení a nenasadení, pričom medzi nasadenými mali byť výlučne len hviezdy organizácie.

Keďže šampióni Kaik Brito ani Patrik Kincl, ktorý dal prednosť Karlosovi Vémolovi, nebudú súčasťou, sedmičku bojovníkov Oktagonu doplnilo jedno meno mimo organizácie. Nasadená osmička vyzerá nasledovne: Leandro Silva, Bojan Veličkovič, Máté Kertész, Samuel Krištofič, David Kozma, Christian Jungwirth, Christian Eckerlin a 8. bojovníkom bude dánsky bojovník Louis Glismann.

Aj keď pôvodne mali byť v nenasadenej časti pavúka len bojovníci mimo Oktagon, napokon v nej figurujú dvaja bojovníci, ktorých sme už mohli pod hlavičkou tejto organizácie vidieť. Medzi nich patria Alex Lohoré, Tato Primera a John Hathaway. Tých doplnili Melvin van Suijdam, Amiran Gogoladze, Ion Surdu, Lukasz Siwiec a Andreas Michailidis.

Tipsport Gamechanger má prvý súboj

Do galavečera Oktagon 40 zostáva niečo málo vyše mesiaca a postupne sa začnú odhaľovať jednotlivé osemfinálové súboje. Prvým oznámeným je duel Pirát Krištofič vs. Alex Lohoré, ktorý už raz bol dohodnutý. Na turnaji Oktagon 22 sa pred dvomi rokmi mal odohrať tento duel, no Krištofič vtedy odstúpil pre zranenie.

Obaja bojovíci toho majú veľa spoločného. Krištofič ako aj Lohoré sú neúspešnými vyzývateľmi doposiaľ jediných dvoch právoplatných šampiónov strednej váhy a oboch zdolal Patrik Kincl. Pre Lohorého bol súboj s Kinclom už druhým pokusom, keďže ešte na turnaji Oktagon 20 sa pokúšal o titul proti Karlosovi Vémolovi. Teraz sa vracajú späť do welterovej váhy, do ktorej Krištofič naposledy chudol v septembri 2019.

Kto postúpi do štvrťfinále pyramídy Tipsport Gamechanger?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame