Britský TikToker bol šokovaný cenou slovenských potravín: Čo ho sklamalo najviac?

Nákup podľa neho ani zďaleka nenaplnil očakávania, ktoré pred vkročením do obchodu mal (Zdroj: Freepik/hryshchyshen)

#Pokiaľ miluješ nákupy v zahraničných potravinách a spoznávanie jednotlivých krajín prostredníctvom jedla, určite vieš, že to môže byť niekedy pekne drahá sranda. Svoje o tom vie aj TikToker z Británie, ktorý bol doslova šokovaný po tom, čo nakupoval v slovenskom obchodíku. Nákup podľa neho ani zďaleka nenaplnil očakávania, ktoré pred vkročením do obchodu mal.

Kultúrny šok

Ak si aj ty vášnivým cestovateľom, tak ti pri tvojich cestách určite neuniknú ani bežné nákupy potravín v lokálnych reťazcoch. Veď ako by aj mohli, jesť sa predsa musí. To bol prípad aj britského TikTokera, ktorý sa vybral na expedíciu za obľúbenými snackmi v srdci Bratislavy.

Víťaz britskej verzie show Survivor, Matthew Haywood, ktorý sa prednedávnom ocitol v našom hlavnom meste, natočil na svoj profil zopár zaujímavých videí. Pochutnal si na tradičných slovenských jedlách a sladkostiach, či slovenskej verzii známeho fastfoodového reťazcu. Jedlá ho prekvapili, no ani zďaleka nie tak veľmi, ako nákup v obyčajných potravinách.

Chutilo mu, ale…

Za svoj nákupný cieľ zvolil malé lokálne potraviny, ktoré vo videu nazval „corner shop“. V príspevku ukazuje svoju výzvu, ktorú si stanovil – nakúpiť za 5 libier (v prepočte necelých 6 eur). V jeho nákupnom košíku sa ocitli klasické barbecue čipsy, dve čokoládové tyčinky a obložený chlebík, podobný tým, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej rodinnej oslavy.

Na spomínaných lupienkoch si pochutil a dokonca uviedol, že ich britský ľud určite potrebuje. Nepríjemným prekvapením bol pre Matthewa práve spomínaný obložený chlebík – ľutoval 1,59 eur, ktoré zaň zaplatil.

@matthewhaywoodx What does £5 get you in a Slovakian corner shop?🇸🇰 There wasn’t many corner shops it took me a long time to find one! #travel #fyp #slovakia #solotravel #foodie #adventure #sunday #foryoupage #fypシ #cornershop ♬ original sound – MatthewHaywoodX
 

Menej za viac

TikToker predtým navštívil aj našich severných susedov, kde skúšal podobnú výzvu. Tá dopadla presne tak ako predpokladáš – kým slovenský reťazec mu ponúkol za 5 libier iba štyri položky, v Poľsku odchádzal z obchodu spokojnejší.

Matthew sa ďalej vybral do Maďarska, kde experiment znovu zopakoval. V miestnom reťazci dokonca zakúpil rovnaké čipsy ako na Slovensku, len za omnoho menšiu sumu. Vďaka tomuto porovnaniu sa už aj svet dozvedel o tom, že nákupy v slovenských potravinách nie sú ani zďaleka lacné.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame