TikTokerka sa snáď vrátila do minulého storočia! Žena v domácnosti vyvolala búrlivú diskusiu

Ak si aj ty zvyknutý na content od mladých žien, ktorý je plný make-upu, módy či haulov, tento druh videí ti môže prísť prinajmenšom zvláštny (Zdroj: Freepik/drobotdean)

#Časy, kedy žena patrila výhradne k sporáku sú už dávno preč. Teda, aspoň by mali byť. Hoci sa aj v dnešnej spoločnosti nájdu jedinci s názorom, že domácnosť má byť výhradou ženy, stereotyp „žienky domácej“ sa pomaly vytráca. Vďakabohu, veď nie desiatky rokov v minulosti…

Nezvyčajný content

Ak si aj ty zvyknutý na content od mladých žien, ktorý je plný make-upu, módy či haulov, tento druh videí ti môže prísť prinajmenšom zvláštny. TikTokerka Nara Smith je však mamou dvoch detí a na svojom profile sa prezentuje trochu iným spôsobom, vďaka čomu rozpútala medzi užívateľmi vášnivú diskusiu.

Ako uvádza Daily Mail TikTokerka je so svojím postavením v domácnosti úplne v pohode. Rola „žienky domácej“ ju údajne veľmi baví aj napriek tomu, že má iba 22 rokov. Aj napriek nízkemu veku má už dve deti, o ktoré sa s láskou stará. Práve jej „prehnaná“ starostlivosť je terčom útokov na sociálnej sieti.

@naraazizasmith Wednesday shenanigans 🫶🏽 #mealprep #homecooking #fypシ #baking #mealprepideas #easyrecipes ♬ Jazz masterpiece „As time goes by“ covered by a Jazz violinist by profession(962408) – ricca
 

Bojuje proti feminizmu?

Svojim deťom na videách pripravuje rôzne obdoby domácich dobrôt, za čo sa jej od verejnosti „dostáva bieda“. Sledovateľky ju častujú rôznymi poznámkami, pretože väčšina z nich si myslí, že svojím antifeministickým správaním bojuje proti rovnoprávnosti a propaguje stereotyp ženy v domácnosti spred niekoľkých desiatok rokov.

Idealizácia ženského obrazu

Podľa The Guardian je tento typ ženy, ktorý sa dostáva do popredia, veľkou idealizáciou nežného pohlavia. Vyobrazovanie submisívnej manželky, ktor napĺňajú len činnosti v kuchyni, sa stali terčom kritiky.

Varenie jedál, ktoré vyzerajú ako z reštaurácie, pečenie dezertov, starostlivosť o deti, manžela a domácnosť... To všetko malo podľa niektorých užívateľov zostať zabudnuté pred 70. rokmi.

Nara sa však nesťažuje a svojim priaznivcom na profile ukazuje stále nové a nové úlomky zo svojho života. Vo svojich videách hovorí, že ju do tohto životného štýlu nikto nenúti a príprava jedál ju baví. Vyzerá to tak, že skutočne žije svoj dream life, ktorého sa nemôže nasýtiť.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame