Štíhle telo za každú cenu: TikTok žije bizarným trendom, ktorý má pomôcť schudnúť každému

Ovsená kaša patrí k zdravej alternatíve raňajok už desaťročia (Zdroj: Freepik/zharkevich-anastasiya)

#Ak sa aj ty naháňaš za postavou do plaviek a ideš doslova cez mŕtvoly, mal by si spomaliť. Nie každý „zaručene funkčný“ spôsob na chudnutie, ktorý uvidíš na sociálnych sieťach stojí za to, aby si si zničil zdravie. Sociálne siete, počnúc TikTokom, sú plné zaručených receptov na rýchlu redukciu hmotnosti, ktoré nielenže nefungujú, ale nie sú ani udržateľné a zdravé. Tak ako je to v prípade trendu „oatzempic“.

Zázrak na chudnutie

TikTok priam vybuchol pod novým trendom, ktorý sľubuje zázračné výsledky takmer okamžite. Čaro spočíva v dvoch jednoduchých surovinách, a to ovsených vločkách a vody. Znie to ako dobrý základ na raňajky pri chudnutí, nie? No nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Trend nesie názov „oatzempic“, čo je slovnou hračkou na diabetický liek, ktorý nedávno užívali mnohí užívatelia známej sociálnej siete. Boom spomínaného lieku na cukrovku spustili hollywoodske celebrity, ktoré o ňom rozkríkli, že funguje na chudnutie.

7 kilogramov za necelé dva týždne

Ľudia sú vynaliezavé tvory, preto po neúspechu jedného trendu s liekom prišli s niečím novým. Videá, ktoré užívatelia postujú na svoje profily tvrdia, že existuje zaručený spôsob na to, ako schudnúť pomocou obyčajných ovsených vločiek.

Ovsená kaša patrí k zdravej alternatíve raňajok už desaťročia. Okrem toho, že si ju dokáže pripraviť rýchlo a jednoducho, môžeš si užívať takmer každý deň inú príchuť. Špekulanti však zdravé raňajky boostli do údajne funkčnej metódy, ktorá sľubuje úbytok váhy až 7 kilogramov za 10 dní!

Čarovný nápoj

Kúzlo spočíva v pití takzvaného ovseného nápoja, ktorý si užívatelia na videách pripravujú. Odporúčajú zmiešať hrnček vody s pol hrnčekom ovsených vločiek a limetkou. Niektorí gurmáni radi experimentujú a skúšajú vytvoriť svoje vlastné príchute – obľúbenou je štipka škorice, ktorá má dokonca podporovať spaľovanie tukov v tele.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nepríjemné cestovanie: TikTokerka sa podelila o svoj zážitok, video rozdelilo sledovateľov na dve skupiny

Väčšina z nich pije oatzempic na raňajky, na čom by nebolo nič zlé. Tvrdia však, že je potrebné piť nápoj denne dva mesiace, aby človek spozoroval zázračné účinky tohto „lektvaru“.

@dr.dwyerSay no to Oatzempic 🤢♬ original sound – Dr. Ashley

 

Liek vs vločky

Ak sa ti na tomto trende nezdá nič zlé, máme argument. Ovos, z ktorého sú vločky, a spomínaný liek s názvom Ozempic, fungujú na podobnom princípe. Tvoria hormón, ktorý spomaľuje procesy trávenia, vďaka čomu sa budeš po požití jedného alebo druhého cítiť dlhšie sýty.

Odborník má na to jasný názor: „Je to pomerne jednoduchý spôsob, ako si udržať pocit sýtosti s minimom kalórií. Z jednej šálky uvarených ovsených vločiek získate približne 160 kalórií, čo je na jedlo málo. Rozhodne nejde o zdravý spôsob chudnutia,“ vysvetľuje lekár v spomínanom článku.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame