TikTok beauty trend, ktorý ti zaručí zdravšie a silnejšie nechty: Stretol si sa už s pojmom NAILSLUGGING?

Základom je kvalitná hydratácia (Zdroj: Freepik/jcomp)

#Sociálne siete, najmä TikTok, produkujú čoraz viac trendov aj z oblasti beauty. V mnohých prípadoch ide o nezmysli či riskantné veci, no tento raz to nie je nič nebezpečné. Momentálne sú v centre pozornosti nechty a technika, ktorú nájdeš pod hashtagom „nailslugging“. Stojí tento trend za to alebo je to len ďalšie placebo?

O čo ide?

Nailslugging a slugging pobláznil celý TikTok! Je veľmi pravdepodobné, že si naň už pri scrollovaní narazil. Vieš ale, prečo je takým fenoménom?

Slugging je to metóda, ktorá zabezpečí „uzamknutie“ hydratácie a účinných látok v pokožke rúk, teda aj v nechtoch. Má to byť posledný krok tvojej handcare rutiny, kedy si na noc nanesieš hrubú vrstvu vazelíny alebo inej extra hutnej mastičky, ktorá má rukám a nechtom poskytnúť všetko, čo potrebujú.

Trend pochádza z nailsluggingu, ktorý bol prvým – išlo ale iba o hydratovanie nechtovej kožtičky a okolia nechtov.

@drdananails Have you tried this?? Follow for more nail health tutorials! #nailslugging #sluggingmethod #sluggingwithvaseline #sluggingroutine #slugging? #sluggingskincare #newnailtrend #nailtrends #beautytrends #beautyhacks #nailhacks #cuticlecarecheck #cuticlecare #drdananails #nailobsessed #nailfanatics #naillovers ♬ SNAP X HO HEY BY ALTEGOMUSIC – ALTÉGO
 

Ako na nailslugging?

Základom je kvalitná hydratácia. Ochranné vrstvy kože nasajú všetko potrebné, preto je najideálnejšie, ak najprv siahneš po olejčeku s vitamínom E, ktorého štedrú dávku vmasíruješ do nechtovej kožtičky. Následne ruky hydratuj tak, ako máš vo zvyku, a nechaj poriadne vsiaknuť.

Na takto pripravené ruky potom aplikuj druhý krok, teda niečo hutnejšie, ideálne spomínanú vazelínu. Tá uzatvorí podkladovú starostlivosť o pokožku a zaistí ti lepšie vstrebávanie produktov, ktoré si použil na hydratáciu.

Je tu jedno ale...

Ako to už pri väčšine trendov býva, ani tento nie je pre všetkých. Pokiaľ si majiteľom mastných, mäkkých či tenkých nechtov, mal by si sa tejto technike vyhnúť. V tomto prípade sa skôr odporúča používanie spevňujúcich produktov s obsahom kalcia.

Ak máš ale tvrdé a pevné prírodné nechty, no trápi ťa napríklad lámanie, môžeš im nailsluggingom dodať maximum hydratácie, za ktorú sa ti odvďačia svojím zdravým vzhľadom.

Čo ak nie si správny adept pre tento trend?

Zistil si, že tento trend nie je nič pre teba? Ani v tomto prípade nezabúdaj na kožtičky okolo nechtov, ktoré dokážu byť veľmi namáhané. Pravidelná starostlivosť o pokožku je priam potrebná! Nikto netúži po popraskaných, olúpaných a neestetických rukách, ktoré môžu často praskať až do krvi.

Popri hydratácii olejmi môžeš zdravie nechtovej kožtičky podporiť aj hydratačnými sérami či akýmkoľvek krémom na ruky. Ak na to počas dňa nemáš čas alebo len nemáš rád pocit mastných rúk, skús si ruky krémovať aspoň pred spaním!

 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame