Nový trend v manikúre: Čím sú populárne jelly nails, ktoré sú návratom do deväťdesiatok?

Trend môžeš skúsiť aj v pohodlí domova (Zdroj: Freepik/freepik)

#Vyzerá to tak, že rok 2023 praje návratu legendárnych 90. rokov. Už nejakú dobu sa vracajú najrôznejšie módne trendy v líčení, obliekaní ale aj manikúre. Ak si používateľom sociálnych sietí, určite si zachytil aspoň niektorý zo spomínaných trendov. Teraz je čas na extra lesklú manikúru, ktorá bude pripomínať juicy lips!

O čo ide?

Jelly nails“, ktoré môžeš na sociálnych sieťach nájsť aj ako „syrup nails“ sú horúcim trendom. Svojim vzhľadom pripomínajú lesklý povrch chutného šťavnatého želé. Popularitu si získal už v 90. rokoch minulého storočia – či už v manikúre alebo v podobe šťavnatých pier. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o komplikovanú manikúru, no nie je to tak.

Trend môžeš skúsiť aj v pohodlí domova. V prípade, že nemáš také zručnosti alebo sa len s obľubou necháš rozmaznávať, zájdi si do salónu. S technikou majú manikérky skúsenosti, je to naozaj veľmi jednoduché.

Takto to zvládneš aj ty!

K dosiahnutiu tohto looku ti stačí naozaj málo, dokonca sa o to môžeš pokúsiť doma. Postačí ti k tomu nejaký farebný a priehľadný lak. Priehľadnému dodaj farbu pár kvapkami farebného laku – pamätaj, menej je niekedy viac, preto začínaj s menším množstvom. Postupne môžeš pridávať, no ubrať by bolo náročnejšie.   

Keď si s výsledkom spokojný, nalakuj si nechty ako obvykle. Skvelé je, že táto metóda sa dá použiť aj v prípade, že si robíš doma gél lak. To ti odporúčame miešať farbu s topcoatom, pre podporenie lesku môžeš siahnuť aj po nejakom „ultra shine“.  

@dicadaily Reply to @ae.mirae green #jellynails ♬ original sound – ㅤ
 

Vyber si farbu

Klasikou tohto trendu sú slabučko ružové nechty, ktoré pripomínajú sladučké želé cukríky. Fantázií sa medze nekladú, takže môžeš nabrať všetku odvahu, a zvoliť inú farbu.

Skvelo funguje napríklad svetlá hnedá, červená či dokonca modrá. Všetko záleží o množstve pridanej farby. Dokonca, táto technika sa kamoší aj s ombré trendom – môžeš postupovať postupne od špičky smerom k nechtovému lôžku do stratena. A neboj sa nechty ozvláštniť aj nejakým milým nail artom – skvelo fungujú dokonca aj vianočné motívy!

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame